Firmino rúgott egy röfögős és egy zseniális gólt, és megvan az első liverpooli mesterhármasa. A vörösök kilenc ponttal megléptek.

Elméletileg komoly rangadó a Liverpool és az Arsenal meccs, noha a londoniak a legutóbbi hét egymás elleni meccsükből egyet sem nyertek meg. Azonban Emeryvel ismét kiváló focit játszanak, így közel sem volt ez egy fix egyes meccs. Még akkor sem, ha a Liverpool még veretlen.

Meg is lepték gyorsan az Anfielden eddig csak két gól beszedő Poolt. A 11. percben egy pofás támadás végén a meglepetésre kezdőbe kerülő Maitland-Niles szerzett vezetést az ágyúsoknak. 0–1

Ettől aztán úgy megijedtek a hazaiak, hogy hülyére verték egy félidő alatt az Arsenalt. Mindössze három percig vezettek a vendégek, és egy olyan döbbenetesen mázlis/peches góllal egyenlített Firmino, ami agyon is nyomta az Arsenalt. A tizenhatoson belül könnyedén tisztázhatott volna Lichtsteiner, azonban telibe lőtte Mustafit, a lecsorgó pedig a brazil elé került. Ilyen szinten kuriózum egy ilyen gól. 1–1

Ha ez a gól nem nyomta agyon az Arsenal, akkor a második liverpooli biztosan. A megzavarodott védőket úgy fektette el Firmino, mint egy rockkoncert után a frontember a rajongólányokat. 2–1

Már három gólt láttunk, pedig még csak bő negyedóra pergett le. Fél óra játék után jött még egy, Mané egy csodálatos támadás végén rúgta meg a harmadik Liverpool-gólt. 3–1

A félidő legvégén még egy tizenegyest is kapott a Pool, Szalah cselezte le magát az alapvonalig, Szokratisz pedig addig rúgdosta hátulról, amíg befújták. A sértett vágta be középre. 4–1

A második félidő már gála volt, ebbe már csak egy újabb (kevésbé jogos) tizenegyes fért bele, ám ezt Szalah átadta Firminónak, aki így megszerezte élete első liverpooli mesterhármasát. 5–1

A Liverpool így átmenetileg kilenc pont előnyre tett szert, ami normál esetben akár elég is lehetne egy bajnoki címhez, de a Pool bármikor képes leolvadni. Holnap hétre csökkentheti a City, és a következő fordulóban City–Pool.

Liverpool–Arsenal 5–1

(Fotó: Clive Brunskill/Getty Images)