Hátrányból fordított az MU.

A múlt hétvégi gól nélküli döntetlennel záruló bajnoki után az FA-kupa negyedik fordulójában, azaz a 16 közé jutásért játszott egymással ismét Manchester United és a Liverpool.

Ezúttal az Old Traffordon találkozott a két csapat, a PL-meccsel ellentétben pedig fordulatos és gólgazdag mérkőzést hozott az örökrangadó, ahol Jürgen Klopp csapata a vezetés, Firmino két gólpassza és Szalah két gólja ellenére sem tudta kiharcolni a nyolcaddöntőt – Greenwood, Rashford és Fernandes tett róla, hogy így legyen.

FA-kupa, negyedik forduló:
Manchester United–Liverpool 3–2 (1–1)

Mutatjuk a gólokat, de érdemes az azokat megelőző passzokat is megnézni, mert nem egy esetben pimaszabbak és vagányabbak voltak, mint maguk a találatok.

• 18.perc: Szalah pazar befejezése Firmino pazar passza után (0–1):
  • 26. perc: Greenwood Rashford elképesztően pontos labdáját váltotta gólra (1–1):
  • 48. perc: Gólpassz után gólt is szeres Rashford, aki Greenwood átadásból és Williams szerencsétlenkedésének köszönhetően talált a kapuba (2–1):
  • 59. perc: Milner Firmonióhoz passzol, aki egy leheletfinom érintéssel találta meg góltérően Szalaht (2–2):
  • 78. perc: a csereként beálló Fernandes szabadrúgásból lőtte tovább az MU-t – azért kellett hozzá Pogba elhajlása is (3–2):