Két spanyol bajnoki döntőt is rendeztek a hétvégén, mindkettő döntetlennel zárult.

A Barcelona az Atlético Madriddal, a Real Madrid a Sevillával játszott a spanyol ligában hétvégén, vagyis a bajnokság első négy helyezettje játszott rangadót, az a négy csapat, amelynek még reális esélye van a bajnoki aranyéremre.

A Barcelona és az Atlético meccse 0–0-ás eredménnyel zárult, és végül a Real–Sevilla meccs is döntetlen lett, 2–2.

A vendég Sevilla Fernando góljával jutott előnyhöz, erre válaszolt a csereként beálló Asensio. A Sevilla Rakitic tizenegyesgóljával a 78. percben ismét előnybe került, a 94. percben viszont egyenlített a Real, Kroos lövése Hazard cipőjén pattant meg szerencsésen, így 2–2 lett.

Három fordulóval a szezon vége előtt a 77 pontos Atlético Madrid az első, a Real és a Barcelona 75-75 pontos, míg a Sevilla 71 ponttal negyedik, vagyis továbbra is nyitott, hogy ki lesz a La Liga idei győztese.

Összefoglaló (A videó átkattintás után indul):

A Barcelona–Atlético Madrid meccs összefoglalója:

Messi majdnem megrúgta karrierje egyik legszebb szólógólját, de Oblak óriásit védett

Két spanyol bajnoki döntőt is rendeznek hétvégén a La Ligában. Az elsőn Lionel Messi majdnem megrúgta karrierje egyik legszebb szólógólját.

Most már aligha lesz bajnok a Barcelona

Csak egy Atlético elleni győzelemmel maradt volna esélye a bajnoki címre. De nem nyertek Messiék.