A Fradi a remek barcelonai pontszerzés után beleszaladt a késbe a korábban már kétszer is legyőzött Ludogorec ellen.

A bolgár bajnok erősebb csapat, mint a Fradi, egyszerűen jobb játékosai vannak, nem véletlen, hogy kétszer annyit ér a kezdője, mint a magyar bajnoké. Ezért is volt nagy szó, hogy júliusban oda-vissza verte a Ludogorecet az FTC. És ezért volt mázli, hogy akkor találkoztak, amikor még nem álltak össze a bolgárok, különben most nem lenne itt a Ferencváros.

Szerhij Rebrov, a magyar csapat edzője is tudja, ajándék, hogy itt lehetnek a csoportkörben.

Elmondtam a játékosaimnak, hogy az Európa-liga más szint.

Az elsőperces gól után nehéz volt, az ellenfél minden hibánkat kihasználta és bár voltak helyzeteink, azokat nem tudtuk gólra váltani. Többször elmondtam korábban, hiába győztük le kétszer a Ludogorecet, ez egy erős csapat. Az első két meccset csak annyiban kellett a fejünkben tartani, hogy tudjuk, legyőzhetőek. Azok voltak ma is, a korai bekapott gól után azonban ez nem jött össze. A második félidő első 20 percében voltak lehetőségeink, Tokmac két gólt is szerezhetett volna.

Bolgár ellenfelünk minden évben csoportkörözik, más szinten vannak a játékosaik. Emlékeztetnék mindenkit, hogy 15 éve nem játszott a Ferencváros ezen a szinten, ezekből a meccsekből tanulni kell, minden pontért meg kell harcolnunk.

Ez egész más, mint a magyar bajnokság, itt minden helyzetet ki kell használni, ott meg van az a luxus, hogy sok helyzetet tudunk kialakítani – itt nincs.

A pozitívum az, hogy kialakítottuk a helyzeteket a 25-65 perc közt, a negatívum a védekezőjátékunk, nem mindig zártunk vissza, nem támadtunk le, még emberhátrányban sem. Elemezni kell, hogy ez miért így történt. Most két napunk van a nagyon fontos Honvéd elleni bajnokink előtt. A bajnoki szereplésre kiemelten kell figyelnünk, most már csak arra szabad koncentrálnunk.