Litvánia meglepetésre legyőzte Dél-Koreát, így az utolsó forduló előtt a magyar válogatottnak minimum olyan eredményt kellett elérnie, mint a litvánoknak. Mivel 9–0-ra kikaptak, ez meg is van.

Szlovénia 9–0-ra legyőzte a litván válogatottat a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokság zárónapján, és ezzel hatalmas segítséget nyújtott magyar válogatottnak: mivel így eldőlt, hogy Háriék bennmaradnak, Litvánia esett ki.

Mindhárom válogatott három ponttal várta a zárónapot: pontazonosságnál az egymás elleni eredmény dönt, amely magyar szempontból a szlovénok ellen vereség (0–6), a litvánok ellen győzelem volt (4–1). Így a magyar válogatottnak a házigazda kazahok elleni zárómeccsen a bennmaradáshoz legalább annyi pontot kellett volna szereznie, mint amennyit a litvánnak, és ezt ugye most Szlovénia rendezte helyettünk. A nulla pont már biztos Kazahsztán ellen.

Így biztossá volt, hogy a Koreai Köztársaság a harmadik, Szlovénia a negyedik, Magyarország pedig az ötödik helyen végez, míg Litvánia hatodikként kiesik.