Szőnyi Ferenc nem sokkal azután, hogy emberfeletti teljesítménnyel megnyerte a világ legdurvább futóversenyét, a svájci Swissultrát, azaz a tízszeres távú Ironmant is behúzta.

Az 53 éves magyar ultramaratonista – aki egyébként csak 2007-ben, 41 évesen kezdett futni(!) – 16 indulóból lett a legjobb a Swissultra 2017-en, amihez egészen brutál távokat kellett teljesítenie:

• 38 km úszás,
  • 1800 km biciklizés,
  • 422 km futás.

És mindezt egészen felfoghatatlan idővel hozta:

215 óra, 17 perc, 45 másodperccel ő lett a legjobb.

Részidők: 18 óra úszás, 103 óra bringa, 93 óra futás. Elképesztő. Már attól izomlázunk lesz, ha csak elképzeljük...

Nem volt egyszerű dolga, és nemcsak az iszonyat terhelés miatt, hanem mert a versenyt többször is meg kellet szakítani vihar és a heves esőzések miatt.

Szőnyi Ferenc június végén megnyerte azt a versenyt, ami korábban soha senkinek nem sikerült teljesítenie:

Egy magyar emberfeletti teljesítménnyel nyerte meg a világ legdurvább futóversenyét

Ötnapos futóverseny, 480 kilométer az indiai Himalája hágóin, ahol akár egy napon belül 40 fokos hőingással is meg kellet küzdeni. A szintidő 120 óra volt.

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán