Vagyis inkább az, hogy hogyan volt képes kiesni a PSG.

A franciáknak a kétgólos manchesteri győzelem után hazai pályán csak okosan le kellett volna menedzselniük a visszavágót egy erősen tartalékos Man. United ellen.

Ehelyett 3–1-re kikaptak és több idegenben lőtt góllal a Manchester United jutott tovább. Ezelőtt még soha senki nem jutott tovább hazai 0–2-ről.

Mindezt kizárólag saját magának köszönheti a PSG: már a 2. percben ajándékozott egy gólt a hazai csapat a Unitednak, Kehrer rossz helyre passzolt, Lukaku meg lecsapott rá.

A PSG gyorsan felállt és a 11. percben rendezte a sorokat egy Bernat-góllal.

Ezt innen okosba' le kellett volna hozni, ám jött egy újabb hiba, ezúttal Buffontól. Ismét Lukaku büntetett.

Az 1–2 még mindig a PSG-nek volt jó, azonban simán bevihették volna a döntő ütést is, mivel a tartalékos MU teljesen elkészült az erejével, a második félidőben nem is talált kaput. Mbappéék kis túlzással bármikor rúghattak volna egy gólt, de inkább tartották az eredmény.

A MU meg az utolsó percben egy távoli lövéssel még próbálkozott, de Dalot rúgása is a lelátóra szállt volna, ha nincs ott Kimpembe könyöke. A játékvezető megnézte és megadta a tizenegyest, noha minimum véleményes volt.

Rashford meg berúgta.

Ezzel idegenben lőtt több góllal a Man. United ment tovább, úgy rúgott három gólt Párizsban, hogy helyzete sem volt, talán még felépített támadása sem. Viszont az egyértelmű, hogy a PSG a kor legnagyobb lúzere: először kiesett a Barcelona elleni négygólos hazai győzelem után, majd elbukott egy manchesteri 2–0 után is. Mindkettő történelmi tett.

BL-nyolcaddöntő, visszavágó

PSG–Manchester United 1–3 (1–2)

Továbbjutott: a Manchester United, 3–3-as összesítéssel, több idegenben szerzett góllal.

(Fotó: Julian Finney/Getty Images)