A kis, fiatal Ajax óriásit játszott a Bayern ellen, a hős pedig Nicolas Tagliafico volt.

Volt is minden, de tényleg, fordulatos, látványos, izgalmas meccs volt az Ajax-Bayern. A 81. percben még 1–1-re állt a csoportelsőségről döntő meccs, ekkor már mindkét csapat tíz emberrel játszott, aztán beindult az élet.

A 82. percben Tadics tizenegyesével vezetést szerzett az Ajax, de öt perc múlva Lewandowski is berúgott egy büntetőt. A 90. percben pedig Coman révén már a Bayernnél volt az előny.

Azonban még ezzel sem volt vége, mivel a két kiállítás miatt rengeteget állt a meccs, hét percet ráhúzott a spori. A hosszabbítás 5. percében pedig Nicolas Tagliafico egyenlített.

(Hivatalosan Süle öngóljának jegyezték be, de mi inkább az argentinnak adjuk, mindjárt megérted, miért.)

Az argentin védő duplán hős, mert ekkor már az is csoda volt, hogy a pályán lehetett, sőt, kis túlzással az is, hogy még élt. Thomas Müller ugyanis brutálisan lemészárolta, nyújtott lábbal rúgta fejbe, de fejmagasságban. Ez felülírja a híres dejongolást, amikor De Jong mellbe rúgta Xabi Alonsót. Ez egy müllerezés, ami kegyetlenségben alig felülmúlható.

A vége 3–3 lett, ám hiába az Ajax-pontszerzés, a Bayern München végzett a csoport élén.

(Fotó: Erwin Spek/Soccrates/Getty Images)