Magyar aranyérem született a férfi kajakosok sprintszámában.

Két magyar döntős is volt a férfi kajak egyesek 200 méteres döntőjében, Tótka Sándor mellett Csizmadia Kolos is bejutott a fináléba. A sprintfutamot Tótka szenzációsan kezdte, már az első métereken vezetett, a hajrára megközelítette a mezőny, de jól sikerült a finis, első helyen érkezett a célba. Csizmadia is az éremért harcolt, végül a negyedik helyen végzett.

Elképesztő magyar siker az olimpián: kettős magyar győzelem kajak egyesben

Szenzációs magyar siker, Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren.