A mai nap negyedik magyar érmét szerezte Berecz Zsombor.

Finndingiben szerzett ezüstérmet a magyar versenyző, miután az utolsó futamot megnyerte, ezzel pedig összetettben a második helyen végzett. Az utolsó, úgynevezett éremfutamban már csak a mezőny tíz legjobbja állt rajthoz, nagy volt a tét, hiszen itt már duplán számítottak a helyezéspontok.

Berecz Zsombor végül megnyerte az utolsó futamot, ez pedig azt jelenti, hogy összetettben a második helyen végzett, olimpiai ezüstérmet nyert. Soha korábban nem ért el még egyetlen magyar versenyző sem ennyire előkelő helyezést ebben a versenyszámban.

6. Facundo Mario Olezza (argentin) 52

Berecz Zsombor a nap negyedik érmét nyerte. Korábban a férfi kajakosok 1000 méterében kettős magyar győzelem született:

Elképesztő magyar siker az olimpián: kettős magyar győzelem kajak egyesben

Szenzációs magyar siker, Kopasz Bálint olimpiai bajnok, Varga Ádám ezüstérmet szerzett kajak egyes 1000 méteren.