Nem sziporkázott a Ferencváros a máltai visszavágón, de a lényeg, hogy továbbjutott a Bajnokok Ligájában.

Kétgólos előnnyel és azzal a tudattal érkezett a Fradi Máltára, hogy jobb csapat. Ez meg is látszott a meccs első félidőben, kissé lazábbra vették, mint illett volna.

Rebrov ugyan nem változtatott a csapatán, de ez csak a 32. percig volt így, akkor cserélni kényszerült.

Ferencvárosi TC on Twitter

? | Our starting XI 9️⃣0️⃣ DIBUSZ DÉNES 7️⃣ DANYLO IHNATENKO 8️⃣ LOVRENCSICS GERGŐ 1️⃣0️⃣ DAVIDE LANZAFAME 1️⃣1️⃣ OLEKSANDR ZUBKOV 1️⃣4️⃣ IHOR HARATIN 1️⃣7️⃣ ELDAR CIVIC 2️⃣5️⃣ MIHA BLAZIC 3️⃣3️⃣ LASHA DVALI 9️⃣2️⃣MICHAL SKVARKA 9️⃣3️⃣ TOKMAC NGUEN #fradi #ftc #ferencvaros

Merthogy ekkor már 1–0-ra vezetett a Valletta, a Fradi sorra szórta el a labdákat a középpályán. Aztán egy ártatlan szituációból tizenegyest kapott a máltai bajnok. Ezt most nem védte Dibusz, Fontanella jól rúgta.

Pedig Skvarka már a 40. másodpercben gólt rúghatott volna, de két mérettől a kapufát trafálta telibe. A 8. percben Haratin is rúgott egy kapufát, ám utána teljesen leállt a Fradi.

A szünetben felemelhette a hangját Rebrov, a második félidőben szigorúbb volt a Fradi, bár jól ekkor sem játszott.  Viszont legalább a kapufák és lesgólok után jött egy szabályos találat is: Tokmac tekerte be szépen a hosszúba egy óra játék után. 1–1

Ezzel érdemben le is zárult a párharc, a Valletta el is fáradt, a Fradi-támadók pedig elönzőztek még pár helyzetet. A Fradi továbbra is veretlen a BL-ben, ami remek szereplés, de ez a mai játék karcsú lenne a következő körben a Dinamo Zagreb ellen.

Bajnokok Ligája-selejtező, 2. kör, visszavágó

Valletta FC–Ferencváros 1–1

Továbbjutott: az FTC 4–2-es összesítéssel.

Négy ok, amiért 15 év után ismét BL-meccset nyert a Fradi

A Fradi győzelemmel kezdte a BL-selejtezőt, és bizony ilyenre már másfél évtizede nem volt példa. Megnéztük, mitől sikerülhetett most ez.