A női kéziválogatott második meccsét elveszítette a világbajnokságon.

A tegnapi Kazahsztán elleni nyitómeccs után ma Spanyolországgal találkozott a magyar női kézilabda-válogatott.

Kim Rasmussen csapata a lehető legrosszabban kezdte a meccset, a spanyolok pillanatok alatt elhúztak négy góllal, az első félidőben sem támadásban, sem védekezésben nem állt össze a magyar csapat. A félidőben öt góllal ment Spanyolország, majd később már hét gól is volt az előnyük, a vége 29–25 lett.

A magyarok szombaton 39–15-re legyőzték Kazahsztánt, kedden Montenegró, szerdán Szenegál, pénteken pedig Románia ellen játszanak, és jelen állás szerint a két európai csapat közül legalább az egyiket le kell győzniük a továbbjutáshoz. A középdöntőbe az első három helyezett kerül. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.