Az Angry Birds után a Rovio áttessékeli a játékosokat a malacok oldalára. Utánajártunk, milyen a világ kucuszemmel.

Amikor a Rovio 2009-ben először csatába küldte az Angry Birds című, tapiképernyőre optimalizált játékot, nem sokan tettek volna rá egy lyukas garast, hogy a faék egyszerűségű recept működni fog. A szösszenetben csúzliból kilőtt morcos madarakkal kellett lerombolni a zöld színben pompázó gonosz malacok által fából, kőből és üvegből összeeszkábált építményeket. A madarak pusztító reptetése végül éppen a koncepció egyszerűségének, az alkotók soha nem lankadó kreativitásának, illetve a kultikussá vált rajzolt tollasoknak köszönhetően elképesztő diadalmenetet mutatott be.

Nem csak az alapjáték gazdagodott egyre több pályával és újabb madarakkal, hanem különkiadások, például a Rio című animációs film köré épített verzió és egy kvázi folytatás – az Angry Birds Space – is napvilágot látott. Mára vitathatatlanul ez a legértékesebb mobiljátékos franchise, melynek tagjai a létező összes platformon sorra hozzák a milliós letöltéseket.

Miután a flúgos csőrös banda az AppStore-ból kiindulva meghódította az Androidon keresztül a Facebookkal bezárólag az összes lényegesebb virtuális teret, a Rovio tervbe vette, hogy spin-offot hegeszt a bambán bámuló zöld malacoknak is. Könnyen beleeshettek volna a rókabőr csapdájába, hiszen kézenfekvő lett volna egy olyan produktumot a rajongókra okádni, melyben az ellenfelek szimplán helyet cserélnek, ám szerencsére nem ez történt.

Bármilyen meglepő, a Bad Piggies sokkal intelligensebb játék, mint az Angry Birds. Itt ugyanis feladataink nem merülnek ki a bontógolyóként funkcionáló nagyra nőtt poszáták és egyéb tollasok kilövésében. A Piggiesben guruló, repülő szerkezeteket kell eszkábálnunk zöld pajtásainknak, melyeket aztán működtetnünk is kell. Adott egy akadálypálya, melyen egy szerencsétlen malac várja, hogy valahogy eljuttasd a célba. Ezt úgy tudod abszolválni, hogy egy minden pályán eltérő arzenálból – kerekek, lufik, panelek, rakéták, szárnyak, motorok stb. felhasználásával – mozgó szerkezeteket hozol részre.

A játék olyan, mintha a The Incredible Machine című 1993-as PC-játékot koppintó Amazing Alex című produktumát gondolta volna tovább a Rovio. Az elgondolás kiválóan működik a gyakorlatban. Mivel az alkatrészeket csak meghatározott slotokba tudod pakolni, ezért a bénázás kizárt. Gyorsan összeállítasz egy jónak ígérkező konstrukciót, aztán már indulhat is a flúgos futam, mely – mivel a szerkezet működtetése is a te feladatod – képes a pálya végéig élvezetes maradni.

A dizájn és a színvonalasabb flash-játékokat idéző grafika – ahogy az Angry Birds-ben is – könnyen emészthető komponensei a játéknak. A Piggies a színes-szagos, mégis egyszerű megjelenítés miatt ugyan nem fogja megizzasztani a mobilodat, de a bonyolultabb fizikai számolások a kevésbé friss eszközökön már okozhatnak reccenéseket. Bár egyelőre még kevés pálya áll rendelkezésre, biztosak vagyunk benne, a Rovio nem hagyja magára röfögő gyermekeit, és a korábbi alkotásaikhoz hasonlóan a program hamarosan újabb pályákkal, játékelemekkel gazdagodik majd.

Az összkép az említett apróságok ellenére is megnyerő. A Bad Piggies bonyolított ugyan az Angry Birds által bevezetett egyszerű játékmeneten, de a végeredmény ezzel együtt is egy definitív mobilos játék. Bár a siker nem lehet kérdéses (az androidos verzió már átlépte az egymillió letöltést), a malacok valószínűleg nem fogják tudni megismételni a madarak galaktikus sikerét. Sok játékos kizárólag az egy érintéssel vezérelhető játékokra van kalibrálva.

Tovább a:
Legfrissebb cikkekhez
A rovat többi cikkéhez
A hónap legjobban várt videojátékaihoz

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

1973-ban több mint egy óráig tartott a teljes napfogyatkozás egy repülő utasainak

A Windows 11 néha olyan lassú, hogy az ember bottal verné szét, ha tudná

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés