Mi tagadás, nem sokkal minőségibb, mint a valaha készült legelső mozgókép, de a keletkezésének körülményeit ismerve ez nem is csoda.

landru79 on Twitter

ROSETTA ? OSIRIS #67P/CHURYUMOV-GERASIMENKO new albums ?--ROSETTA EXTENSION 2 MTP030-- Miércoles 1 Junio 2016 all filters stacked https://t.co/Bf173Z5g79

A videó forrása az Európai Űrügynökség Rosetta űrszondája, amely 500 millió kilométerről küldte a képeket (ez nagyjából Föld-Jupiter távolság) néhány hónappal azelőtt, hogy 2016 szeptemberében belezuhant volna a 67P/Csurjumov–Geraszimenko üstökösbe.

Az ESA által közzétett képeket aztán a landu79 nevű felhasználó alakította át giffé és tette közzé a Twitteren, vagyis tulajdonképpen egy lelkes amatőrnek köszönhető, hogy az üstökösről nem csak fotóink, de egy rövidke mozgóképünk is van.

Az üstökösön egyébként nem a hó esik, hanem részben a por, részben pedig olyan, az emberi szem számára láthatatlan töltött részecskék, amiket a Rosetta infravörös kamerája rögzített.

És ha már szóba került, íme az 1895-ös év blockbustere, A munkaidő vége, amelyet a világ első valódi mozgóképeként tartanak számon:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában