Mi lenne, ha a Parkinson kór kivizsgálásához nem lenne szükség drága felszerelésre, és ki sem kellene mozdulnia a páciensnek a lakásából? Ez már valóság!

Az előadásokról

A TED előadásokon korunk legnagyobb koponyái, tudósok, tanárok, művészek, őrültek mesélnek arról, ami épp foglalkoztatja őket. Teszik mindezt közérthetően és ami talán a legfontosabb, szórakoztatóan, így azon vesszük észre magunkat, hogy negyed óráig képtelenek vagyunk megmozdulni, mert egy videót nézünk például a fekete lyukak keletkezéséről, vagy épp arról, hogyan használja a NASA a papírhajtogatás fortélyait a legkomolyabb fejlesztéseinél.

A mai program

A Parkinson-kór világszerte 6,3 millió embert érint. Gyöngeséget, reszketést okoz, ám nincs olyan objektív módszer, amellyel a betegség korai jelei kimutathatóak lennének. Eddig legalábbis nem volt. Az alkalmazott matematikus Max Little egy olcsó és egyszerű módszert tesztel, amellyel lehetővé válik a Parkinson-kór 99 százalékos biztonsággal való észlelése – egy harminc másodperces telefonhívás segítségével.

Ha még mindig tornáztatnád az agyad, kattints ide!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés