A brit autók is lehetnek olyan vonzóak és szexisek, mint az olaszok – legalább is ezt próbálja elhitetni velünk a Jaguar. Te hiszel nekik?

Ian Callum nevét már az F–Type roadster 2012-es bemutatásakor imáinkba foglaltuk, hiszen az új Jaguar az elmúlt évek egyik leggyönyörűbb formatervével örvendeztetett meg minket, de a kupéról közölt képeket látva rá kellett jönnünk, hogy a puhatetős változat kerek idomai és formás hátsója még csak az előjáték volt. A Los Angeles-i Autókiállításon bemutatkozó kupé formája persze nem hat teljesen idegennek, hiszen az bátran építkezik a 2011-ben bemutatott C–X16 tanulmányautóra, és természetesen a roadsterre is, amellyel nem csak a külsőn, de a motorválasztékban is osztozik.

A háromliteres, kompresszoros V6-os 340 lóerőt tud, ami 5,1-es gyorsulásra és 259 km/h végsebességre elegendő, az erősebb, 380 lóerős V6-os pedig 4,8-as gyorsulást és 275 km/h végsebességet produkál. A csúcsváltozat viszont erősebb lett a nyitott tetős változatnál, az „R” jelzésű kupé ugyanis az XKR–S GT-ben már látott ötliteres V8-ast kapja, amellyel az autó négy másodperc alatt éri el a százas tempót, a maximális sebességét pedig 299 km/h-ban korlátozták. Mindhárom modellbe a ZF nyolcfokozatú automata váltóját szerelik, amely a hátsó tengelyt köti össze a motorral, és sport módban a kormányra helyezett váltófülekkel szekvenciális váltóként is használható.

A kupéhoz extraként rendelhető panorámatető és karbon-kerámia fékrendszer is, persze ezek a kiegészítők vélhetően rendesen megdobják a legolcsóbb változat 51 235 fontos (18 millió forintos) alapárát, és a csúcsmodell 85 ezer fontos (harmincmillió forintos) indulóárát is.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tömény elegancia ez az 1991-es Honda Legend Coupe

További cikkeink a témában