A spanyolok kétszer is hátrányba kerültek, aztán az utolsó percekben megnyerték a csoportjukat.

Szokásos fociját hozta Spanyolország, 70 százalékban birtokolta a labdát, és ezen a vb-n megszokott módon közben buta hibákat is vétett. Egy ilyen baki után jött a meccs első gólja, Ramos és Iniesta nagyon nem értette meg egymást, ami után Boutaib gyalogolhatott a kapuig, 0–1:

Iniestáék sokáig azonban nem voltak hátrányban, egy gyönyörű összjáték végén egyenlítettek Isco góljával, 1–1:

Összességében jó volt az első félidő, Spanyolország dominált, de kontrákból/spanyol hibákból Marokkó is veszélyes volt.

Squawka Football on Twitter

Spain 1-1 Morocco HT: Shots: 7-3 Pass accuracy: 92%-80% Chances created: 6-2 Possession: 76%-24% @Smarkets are showing Spain with a 64.1% chance of winning - https://t.co/ssWP9S0riB

A második félidő elején ismét majdnem előnybe került Marokkó, Amrabatot hagyták lőni a spanyolok, ő meg majdnem eltörte a keresztlécet. A spanyolok próbáltak rést találni, begyötörni a győztest gólt, de nem ment. Marokkónak annál inkább, egy szöglet után en-Nesziri esélyt sem adott De Geának, 1–2:

A spanyolok a totális blamát végül megúszták, Aspas szép gólt szerzett, amit pár perc videobírózás után megadtak, 2–2:

Spanyolország ikszelt, így a több rúgott góljának köszönhetően Portugália előtt megnyerte a csoportot, ami azt jelenti, hogy a 16 között a házigazda oroszokkal játszik.