Mással mentesítenek minket a megcsúszástól.

Bár a só kétségtelenül jó jégoldó tulajdonsággal rendelkezik, de környezeti szempontból kifejezetten káros, főként, ha a sós-havas latyak a növényekre, fák tövébe kerül. Emiatt ugyanis a fák nem tudnak elegendő vizet felszívni, a nátrium-klorid pedig fontos tápanyagokat, mikroelemeket szorít ki a talajból – írja a Főkert.

A só helyett használt zeolitos csúszásmentesítő nemcsak jó jégolvasztó, de a talajba szivárogva nem károsítja az élővilágot, sőt javítja a talajszerkezetet, növeli magnézium- és káliumtartalmát, ezzel a növények tápanyag-utánpótlásában is kedvező szerepet játszik. Előnye még, hogy nem károsítja annyira a fémet és a betont, és a cipőkön sem jelennek meg a sófoltok.

A közlemény Facebook-posztja alatt többen megjegyezték, hogy eddig is tilos volt sózni. Erre azt válaszolta a Főkert, hogy nem általában, hanem a zöldterületeknél volt tiltás, de az sem igazán visszatartó erejű, mivel jogi hiányosságok miatt szankcionálni ott sem lehet. Az útszóró só pedig olcsóbb, mint a helyettesítő anyagok, ezért sokaknál az ár dönt a környezettudatosság kárára.

Ez is érdekelhet:

(Forrás: Főkert)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Chloéval csápolnánk végig a Kylie Minogue-koncertet a Szigeten

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés