Kutatók szerint ez nem csupán a globális felmelegedésnek tulajdonítható.

Európai klímakutatók megállapították, hogy a feljegyzések kezdete óta az idei tél volt a legmelegebb:

a kontinensen mért hőmérsékletek átlagosan 1,4 Celsius-fokkal voltak magasabbak az eddigi legmelegebb, 2015-16-os télnél.

Az is kiderült, hogy 2010 decembere és 2019 februárja között az átlag hőmérséklet 3,4 Celsius-fokkal haladta meg az 1981 és 2010 közötti téli átlaghőmérsékleteket – Észak-és Kelet-Európában különösen meleg volt, és ugyanezt a trendet mutatták ki Szibériában és Közép-Ázsiában is.

Az EU a Földet és a klímaváltozást megfigyelő legfontosabb kutatóprogramjának (Copernicus Climate Change Service*) igazgatója, Carlo Buentempo szerint ez nem csupán a globális felmelegedésnek tulajdonítható:

„A szezonális hőmérsékletek – a trópusi térségeken kívül – jelentősen váltakoznak évről-évre. Miközben az idei tél valóban igen szélsőséges volt, valószínű, hogy a globális felmelegedés folyamata változtatja még szélsőségesebbé az ilyen típusú jelenségeket.”

* Az EU Copernicus programja havonta teszi közzé jelentését a globális hőmérsékletek, a tengeri jég kiterjedése és a csapadékmennysiég globális változásairól a műholdak, hajók, repülőgépek, időjárási állomások által világszerte gyűjtött adatok elemzése alapján.

(Forrás: MTI, fotó: )

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Chloéval csápolnánk végig a Kylie Minogue-koncertet a Szigeten

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés