Amilyen rosszul indult Michelisz Norbinak a hétvége, annyira parádésan ért véget, hiszen WTCR vasárnapi főfutamát hatalmas előnnyel, rajt-cél győzelmet aratva húzta be a magyar pilóta.

Pedig a slovakiaringi hétvége borzalmasan indult Norbi számára: a Hyundaiokat az első időmérőről kizárták a turbó túlcsavarása miatt, így csak a mezőny végéről rajtolhatott, és a szombati első versenyt végül be sem fejezte. A második időmérőn viszont Michelisznek sikerült behúznia a pole-t, és a főversenyen ellentmondást nem tűrően iskolázta le a mezőnyt: végig vezetve nyerte meg a futamot, a második helyen célba érő Comte-nak több mint két másodpercet adott.

A győzelem értékét növeli, hogy a világbajnoki pontversenyben Michelisz előtt álló pilóták közül Müller, Tarquini, Ehrlacher és Vernay is nullázott, az első ötből mindössze Thed Björk tudott pontot szerezni.

Michelisz a főfutam megnyerésével 30 pontot gyűjtött a korábban megszerzett időmérős öt és második futamos hat pontja mellé. Az összesen szerzett 41 pontjával a szezonbeli második legerősebb hétvégéjét zárta, ennél többet, 53 pontot csak a Hungaroringen ért el.

Ezzel Michelisz visszaugrott a bajnokság harmadik helyére. Az élmezőny állása: 1. Tarquini 202 pont, 2. Muller 199, 3. Michelisz 176, 4. Ehrlacher 171, 5. Vernay 166.

A magyaroknak egyébként jól sikerült a szlovákiai hétvége, hiszen a tegnapi fordított rajtrácsos versenyen a Zengő Motorsportos Nagy Norbert hatalmas meglepetésre a második helyen ért célba.