Marc Márquez nyerte a Thaiföldi Nagydíjat és a 2019-es MotoGP világbajnokságot is.

A hétvégét egy komoly bukással kezdő spanyol a harmadik helyről rajtolt, a start után egy helyet rögtön előre jött, Quartararo mögött gyakorlatilag a futam nagy részében a második helyen motorozott. A 20 éves francia pályafutása első futamgyőzelméért ment, szinte végig hibátlanul motorozott, Márqueznek nem igazán adott esélyt az előzésre. A spanyolnak a második hely is elég lett volna az összetett világbajnoki címhez, a futam végén azonban kockáztatott, az utolsó körben átvette a vezetést. Quartararo mindent megpróbált a legvégén, de már nem tudott visszaelőzni, Vinales lett a harmadik.

MotoGP™ ?? on Twitter

Marc Márquez tehát ismét világbajnok, a MotoGP-ben hatodszor, minden kategóriát figyelembe véve nyolcadszor nyert világbajnokságot – és még mindig csak 26 éves.

He cements himself as one of the all-time #MotoGP greats! ? A sixth premier class crown, and eighth in total! ? #8ball https://t.co/nkArdpb8kA

(Fotó: MotoGP Facebook-oldal)

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?