Marc Márqueznek Brnóban sem volt ellenfele.

A Moto2-futam után rövid ideig esett Brnóban, így végül kábé 40 perces késéssel kezdődött a MotoGP-verseny. Amelyen egy pillanatig sem volt kérdés, hogy Marc Márquez a leggyorsabb, a spanyol a pole-ból rajtolva végig vezetett, simán megnyerte a futamot, így tovább nőtt az amúgy is tetemes előnye a vb-pontversenyben. Márqueznek egyébként ez volt az 50. győzelme a királykategóriában.

MotoGP™ ?? on Twitter

? @marcmarquez93 becomes the 4th ever rider to reach 50 premier class victories! #Marquez50 https://t.co/cfGr1HLgOi

A második helyen három dobogó nélküli futam után Dovizioso jött be, ami nyilván nem rossz eredmény, de a bajnokság szempontjából nem is jó, hiszen az olasz hátránya így már 63 pont Márquez mögött.

A harmadik helyen Miller végzett, Valentino Rossi némiképp előrelépett az előző versenyekhez képest, de a dobogóra esélye sem volt, végül a hatodik helyen futott be, ő volt a legjobb yamahás.

A vb-pontversenyt tíz futam után Márquez vezeti, a spanyol 210 pontos, utána Dovizioso következik 147 ponttal, a harmadik Petrucci 129 ponttal.

A brnói futam végeredménye; Fotó: motogp.com