A Honda már korábban felfedezte magának Tassi Attilát, aki a japán márka támogatásával indul a túraautó-világkupában, és a 21 éves pilóta most az első dobogós helyét is megszerezte.

Az idei rendhagyó évben nemcsak a Formula–1, hanem a túraautó-világkupa is csak később tudott elrajtolni, a szezon első versenye a hétvégén zajlott a belgiumi Zolderben. Michelisz Norbert címvédő bajnokként érkezett a futamra, de az időmérőn csak a tizenkettedik helyet tudta megszerezni, amit azzal indokolt, hogy a szabályok szerint visszafogták a Hyundai teljesítményét.

A futamokon sem termett sok babér Michelisznek, aki az első futamon a tizenegyedik, a másodikon a nyolcadik helyen zárt,

mindkétszer a legjobb hyundaios versenyzőként. Jobb mérleggel zárt Tassi Attila, aki már 2019-ben a Honda gyári támogatású pilótája lett, és idén is egy Civic volánja mögött vágott neki a szezonnak, az időmérőn hetedik lett.

A fordított rajtrácsos futamon Tassi a negyedik helyről rajtolt, a start után rögtön előzött egyet, és

a harmadik pozícióját a célig megtartotta, ezzel élete első dobogós eredményét érte el a túraautó-világkupában.

A futamot a csapattársa, Nestor Girolami nyerte, második helyen Thed Björk ért célba. Michelisz a tizenegyedik, Tassi a kilencedik helyen áll a bajnokságban.

Ismét rajthoz állt a Zengő Motorsport három vadonatúj Cupra Leonnal, két magyar pilótával, akik közül Boldizs Bence kétszer tizenhetedik, Kismarty-Lechner Gábor pedig egy 18. és egy 19. helyet szerzett. A WTCR a jövő hét végén folytatódik, a következő két futamot a Nürburgringen tartják a szeptember 24-26-ai hétvégén.