A holland Max Verstappen nyerte meg az őrült, kaotikus Német Nagydíjat, ez idén már a második győzelme.

A 21 éves Max Verstappen nyerte a kicsúszások, kiesések futamát Hockenheimben, és övé lett a leggyorsabb körért járó pluszpont is. Ez volt a holland pályafutása hetedik futamgyőzelme.

Az eső teljesen keresztbe vágta a futamot, kipördülések, balesetek tarkították a versenyt, miközben többször a biztonsági autót kellett néznünk.

Második helyre az utolsó helyről startoló, négyszeres világbajnok Sebastian Vettel futott be, a harmadik helyen pedig a 14. pozícióból rajtoló Danyiil Kvjat, a Toro Rosso orosz pilótája végzett.

A címvédő Hamilton többször kicsúszott, időbüntetést is kapott, így csak a 11. helyen végzett. Az összetettben most is vezető Hamilton így ezúttal nem szerzett pontot.

Car and Driver - F1 on Twitter

Az ötszörös világbajnok csapattársa, Valtteri Bottas kiesett, azaz a Mercedes számára nem zárult jól a hazai verseny.

Formula 1 on Twitter

LAP 57/64: SAFETY CAR The race goes from bad to worse for Mercedes ? Valtteri Bottas' race is over as pushes beyond the limit in the race for the final podium place ? Lewis Hamilton is down in P14 #F1 #GermanGP ??

Pontszerző helyen végzett viszont Stroll, Sainz, Albon, Räikkönen, Giovinazzi, Grosjean és Magnussen.

A világbajnokság jövő hétvégén Mogyoródon, a Magyar Nagydíjjal folytatódik.

(Fotó: Dan Mullan/Getty Images)