Ez a cikk már több mint 90 napja készült. A benne szereplő információk elavultak lehetnek.

Óriási szerencse, hogy nem lett ebből nagyobb baj. Hétvégén jön az Olasz Nagydíj, ezért nosztalgiázunk.

Sebastian Vettel az Olasz Nagydíj 7. körében elfékezte magát az Ascari kanyarban, autója megpörgött és a fűre kényszerült. Majd a német a pályára való visszatérés során nem volt figyelmes, és összeütközött Lance Stroll-lal, aki így megcsúszott, ám ő sem kellő körültekintéssel tért vissza, és majdnem nekiment Pierre Gaslynek – nem sokon múlt, hogy a francia a gumifalban kössön ki, kavicságy így is jutott neki.

Vettel és Stroll manőverét is vizsgálat alá vonták veszélyes visszatérés címszó alatt, előbbi 10 másodperces stop-and-gót kapott, míg utóbbira bokszáthajtásos büntetést róttak ki. Előbbi végül a 13. helyen ért célba, utóbbi pedig a 12. lett.