Van, aki nincs elájulva Vettel hétvégi teljesítményétől.

Vettelnek nem sikerült jól a németországi Eifel Nagydíj (sem), a négyszeres világbajnok hazai pályán csak a 11. helyen végzett. Ehhez pedig ő maga is kellett.

A német már rögtön a rajtnál hibázott, de ott még mázlija volt, ugyanis büntetés nélkül megúszta, hogy kiugrott:

A 11. körben viszont már nem volt szerencséje, az Alfa Romeó-s Antoino Giovinazzi támadása közben ugyanis túltolta és megforogott – Vettel egyébként elismerte, hogy túl sokat kockáztatott, hogy megelőzze Giovinazzit:

Az Eifel Nagydíj idejére a Sky Sports szakértőjeként ténykedő 2016-os F1-világbajnok, Nico Rosberg szerint Vettel elérte a mélypontot a Ferrarinál:

„Összegezhetünk? Kiugrott a rajtnál és mázlija volt, hogy nem büntették meg. A hétvége során kétszer is megpördült a saját hibájából, körönként fél másodperccel lassabb (csapattársánál, Charles Leclerc-nél – a szerk,), ennél már nincs lejjebb”.

Vettel egyébként a 11. helyen zárta a Lewis Hamilton győzelmével végződő nürburgringi futamot: