A hangsúly a csakon van. Ott viszont tényleg mintegy a felével nőttek az adásvételek az előző évihez képest.

230,5 millió euró értékben cseréltek gazdát befektetési célú ingatlanok Magyarországon az első negyedévben, ez 46 százalékkal több az egy évvel ezelőttinél. A teljes forgalomból 147 millió euró volt a kereskedelmi ingatlanok részesedése, 65 millió a hotel és 18,5 millió az iroda.

Júliusban eddig két tranzakció zárult le, összesen 50 millió euró értékben, de hamarosan újabb ügyletek várhatók. Az előrejelzések szerint csúcsot dönt a befektetésiingatlan-piac a negyedik negyedévben is, az előrejelzés szerint az idei befektetési volumen meghaladhatja az 500 millió eurót, ami az elmúlt három év legjobb teljesítményét jelentené.

A piacon az egyik legbiztatóbb jel, hogy a befektetők újra elkezdtek logisztikai parkokat is vásárolni, amelyek 2009 óta a legkevésbé kedvelt eszközök közé tartoztak. Megváltozott a befektetők összetétele is: míg korábban a továbbértékesítéssel foglalkozó osztrák és német alapok domináltak a piacon, újabban megjelentek a brit és amerikai hátterű magántőke-befektetők, akik a közel-keleti vásárlókhoz és a magyarországi intézményekhez hasonlóan hosszabb távú befektetésben gondolkodnak.

A faházpiacról most nem jött hír.

(Forrás: Colliers International, MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tíz éve feltöltött egy fürdőszobai szelfit, most 475 ezer követője van

További cikkeink a témában