Mutatunk pár nagyon ügyes húzást, amivel férfiasan uralkodhatsz a ruháid fölött, és makulátlan formában tarthatod a gardróbodat – akár női segítség nélkül is.

Antropológiai tanulmányok szerint a férfipopuláció öltözékét rendszerint a velük egy háztartásban élő nők tartották rendben: konkrétan ők mostak, vasaltak és pakoltak el mindent a szekrénybe. Csakhogy minden férfi életében van olyan időszak, amikor nincs, aki mindezeket megcsinálja helyette.

Ezért most mutatunk néhány olyan okosságot, amivel tökéletes rendben tarthatod a ruháidat!

Egy ing legyen tökéletesen ráncmentes. Az odáig vezető út azonban nehéz: vasalás névre hallgat, az ehhez szükséges eszközt pedig vasalónak hívják. Ha még nincs ilyen a háztartásban, vagy már megrendelted a megfelelő készüléket, de még nem érkezett meg, akkor itt össze is omlott a misszió. Vasaló nélkül lőttek a hibátlan megjelenésnek! Csakhogy – és egy nagy, vastagon szedett, 14-es betűmérettel írt CSAKHOGY – most mutatunk egy trükköt.

Vasalás után el is kell tenni a ruhákat szekrénybe. A hajtogatás persze elég hosszadalmas művelet, ezért jó hír, hogy itt is lehet kicsit trükközni, amitől gyorsabb lesz az egész folyamat. Olyan, mint egy Rodolfo-trükk, de egy kis odafigyeléssel, majd gyakorlással simán el lehet sajátítani. Te pedig végre rendben tudhatod a szekrényed tartalmát is.

Újabb helyzet, újabb trükk. Tegyük fel, hogy egy hosszabb útra indulsz, ezért igyekszel minél több ruhadarabot bepakolni a bőröndödbe, de az űrmérete véges. Mit teszel? Vagy otthon hagysz pár darabot, és elfogadod, hogy vereséget szenvedtél, vagy megnézed ezt a trükköt, és nyersz. Nyerni sokkal jobb, úgyhogy figyelj, hogyan lehet helytakarékosabban összehajtani a ruháid.

A ruhákat viselés után ki is kell mosni, úgyhogy ha már annyi pénzt költöttél a kedvenc darabjaidra, figyelj oda, hogy megfelelő mosógépet használj. Olyat, ami kíméletesen, de hatékonyan dolgozik, amit a saját igényeid szerint programozhatsz, és aminek megmondhatod, hogy mikor érjen véget a mosás.

Ha a mosás elkészült, jöhet a szárítás. Ehhez is van egy remek trükkünk. A ruhák hagyományos szárítása egyidős az emberiséggel, viszont mivel ez már a 21. század, erre is létezik egy okosmegoldás. Ez pedig nem más, mint a szárítógép, ami jelentőségét tekintve a ruhaszárítás iPhone-jának, okoskarórájának, Tesla modelljének számít.

 

Miért mondjuk ezt? Röviden azért, mert nem kell teregetned, helyet találnod a száradó ruháknak, és nem kell napokig kerülgetned azokat, mire mindent elpakolhatsz. Ez külön jól jön a téli nedves időben, amikor minden bosszantóan lassan szárad.

Az a helyzet, hogy ez az AEG AbsoluteCare olyan, mintha direkt férfiaknak találták volna ki.

A ruhacímke szerint csak kézzel mosható ruhákat is betehetsz, így a legdrágább ingedet vagy a legkényelmesebb pulóveredet is bátran száríthatod. Garantáltan nem mennek össze. Kíméletes dobmozgással szárítja a ruhákat, így azok nem gyűrődnek össze, és kevesebbet vagy egyáltalán nem kell vasalnod! És a végére hagytuk a legjobbat: így ha úgy döntesz, a szárítógéppel „szekrényszárazra” is száríthatod a ruháidat, amit akár rögtön fel is vehetsz.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Méheknek és virágoknak indult társkereső Bécsben

További cikkeink a témában