Beindult a Bundesliga, és a jelenlegi BL-győztes bajorok be is húzták az első három pontot. Sima is lehetett volna, de nem lett az.

A 16. percben már 2–0 volt az állás egy Robben- és egy Mandzukic-góllal, de aztán a Borussia Mönchengladbach magára talált, és helyzetek után szépített. A 21 éves Ter Stegen zseniális védésekkel őrjítette meg Guardiola csapatát, ám egyenlítés helyett végül a Bayern jutott büntetőhöz a 68. percben, mivel az egyik védő kézzel ütött a labdába. Müller büntetőjét kivédte Ter Stegen, de a kipattanóért vívott harcban egy Borussia-védő megint kezezett, a partjelző kiszúrta, és két percben belül másodszor rúghattak tizenegyest a bajorok. Akkor már David Alaba állt a labda mögé és értékesítette is a büntetőt. A kétgólos hátrány és a krimi megfogta a vendégeket, és nem tudtak újítani a hátralévő húsz percben, így a katalán zseni győzelemmel debütált a német bajnokságban.

Bayern München–Mönchengladbach 3–1 (Robben 12., Mandzukic 16., Alaba 69. – 11-esből ill. Dante 40. – öngól)