Válasz:
Egészen 2006. augusztus 24-éig a Naprendszerünk a Napból és kilenc bolygóból állt, azonban a Kuiper-övben felfedeztek egy olyan égitestet, az Eris törpebolygót, ami méretében közel akkora, mint a Naprendszerünk addigi utolsó és egyben legkisebb bolygójának számító Plútó. A felfedezése után a Nemzetközi Csillagászati Unió új bolygómeghatározást alkotott, amely az Erist és így a Plútót is a bolygóktól külön kategóriába helyezte (törpebolygóvá minősítették vissza), azaz utóbbi elvesztette bolygó mivoltát – ez a döntés máig vita tárgyát képezi a csillagászok között.
Jelenleg tehát a Naprendszerünk nyolc bolygóból áll , a Naptól számított távolság szerint ebben a sorrendben követik egymás a planéták: Merkúr, Vénusz, Föld, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz és Neptunusz.
Ugyanakkor 2016-ban a Caltech kutatói bejelentették egy feltételezett kilencedik bolygó (Planet Nine/Planet X, avagy X bolygó) létezését. Az elmélet egy tudományos modellen alapul, amelyben hat Neptunuszon túli objektum pályájának elemzése szerepel, és a feltételezett kilencedik bolygó létezése megmagyarázná a Neptunuszon túli objektumok szokatlan pályáját a külső Kuiper-övben.
(Forrás: Livescience, National Geographic, Wikipédia)
Vissza a cikkhez