Lehet-e egyáltalán vonzó egy zenei stream-szolgáltatás, ha a többtízmillió feltöltött dal ellenére a legnagyobbakat még mindig cédéről kell hallgatnod?

Nincs az a jelenleg is létező zenei stream-szolgáltató, aki mindent odaad a pénzedért. Ez van. A Spotify magyarországi érkezése még távolabb van (és rajta is ki lehet fogni), a Deezer sem mindentudó, de itt a Google Music, ami örvendetes tény, csak éppen ő sem tökéletes példány, viszont legalább olcsó, és a lehetőségek igen bőséges tárházát nyitja ki előtted. A most regisztrálók 1650 Ft havidíjért hallgathatnak meg szinte bármit, az első hónap viszont ingyenes. A rendszer problémája nem a kis előadók hiányában, hanem pontosan a nagy zenekarokban rejlik, akik kizárólagos szerződést kötöttek már valamelyik szolgáltatóval, mint például a The Beatles az iTunes-szal, vagy a Metallica a Spotify-jal, de rosszul járunk akkor is, ha történetesen Led Zeppelin-, AC/DC-, Rammstein-, Peter Gabriel-, vagy ne adj' isten Kispál és a Borz-trackeket szeretnénk hallgatni zsemlevajazás mellé.

De nézzük a stream-bolygó naposabb oldalát: a Google Music lehetőséget ad arra, hogy meghallgassuk Szandi Dúdold a szív dallamát című lemezét, ami nagyon jól jöhet, ha éppen nem tudjuk elérni a Back In Black-et. Persze érthető, hogy ezek után sokan felteszik maguknak a kérdést, hogy hallgathatunk-e egyáltalán Prosecturát a Google Musicon, hogy táncolhatunk-e egymagunkban zokogva például Korda György Lady N-jére, ha már minden mindegy az életünkben? Jelentjük, igen. Bár a magyar lemezekből fájóan kevés jutott, azért akad belőlük néhány, viszont Soltész Rezsőtől az Ektomorfig bármilyen dal megtalálható. Jöhet a guglidiszkó!

Havi 1650-et talán még így is megér azoknak, akik gigantikus méretű streamelhető zenei lista nélkül az életüket kerék nélküli Csepel biciklinek érzik. A Google szolgáltatása tulajdonképpen azoknak nem jön jól, akik klasszikus rockbandákat vagy magyar lemezeket kívánnak hallgatni, mondjuk úgy, ott sokszor bezárul Miki mókatára, de ezenkívül ennyi pénzért meglepően sok és jó találatot hoz, majdhogynem egyenlő a Spotify kínálatával, így különösebben (hacsak nem vagyunk megrendíthetetlen Metallica-rajongók) nem várjuk a legnagyobb stream-szolgáltató magyar érkezését. Aztán persze meg lehet minket lepni, szeretjük az olyasmit.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tíz remek film az „annyira szar, hogy az már jó” kategóriából

További cikkeink a témában