Amikor a The New York Times készít interjút egy világsztárral, azt gondolnád, hogy nem igazán hangzanak el hülye kérdések, a Jason Momoával levezényelt beszélgetés során a riporter mégis kérdezett valamit, ami még a színészt is meglepte. Ki is kérte magának, ahogy illik.

Az HBO Trónok harca című sorozatában Momoa a dothraki uralkodó, Khal Drogo karakterét játszotta, aki érdekházasságra lép a Vastrónra pályázó Daenerys Targaryennel (Emilia Clarke). Mivel a sztori szerint a dothrakik kegyetlen harcosok és nem épp romantikus szeretők, ezért a nászéjszakán Drogo megerőszakolja újdonsült nejét, akinek végül sikerül szeretetre nevelnie férjét.

A Trónok harca egyébként rengeteg kritikát kapott azért, ahogyan a női karaktereivel bánt, hiszen a nők sérelmére elkövetett erőszak és tárgyiasítás rendszeresen megjelenő motívumok voltak a szériában. Ez a vád természetesen a #metoo mozgalom megjelenése után lett népszerű, de mivel a sorozat egy kvázi középkorban játszódó fantasy, ezért az alkotók védekezése, mely szerint a kifogásolt mozzanatok művészeti szempontból indokoltak, még ma is megalapozottnak tűnik.

David Marchese valószínűleg ezt másként gondolja, hiszen az interjú során nem átallott egy olyan kérdést feltenni Momoának, mely egy az egyben úgy hangzott, mintha a színész felelősségét firtatná a képernyőn megjelenő erőszak miatt. Marchese először megjegyezte, hogy a sorozat rengeteg vitát generált amiatt, ahogyan a sztorija bánt a női karakterekkel, majd a Daenerysszel szembeni szexuális erőszakra utalva feltette a következő kérdést a meglepett Momoának:

Ma már máshogyan gondolkodik ezekről a jelenetekről? Elvállalna ma egy hasonló jelenetet? Megbánta, hogy akkor elvállalta? Mert hát olybá tűnik, hogy ezek a jelenetek egy régebbi kulturális közegbe tartoznak.

Az sem lett volna túlzás, ha Momoa így reagál: Normális maga? Színész vagyok. Mégis mit bánjak meg? Nem azért csináltam, mert örömömet lelem az ilyesmiben!, de ehelyett ő szinte átment védekezésbe, mintha bármi szégyenkezni valója lenne amiatt, hogy a munkáját végezte.

Nos, fontos volt, hogy megjelenítsük Drogót és az ő stílusát. Egy olyan emberről van szó, mint Dzsingisz kán, és ilyesmit nagyon-nagyon-nagyon nehéz dolog eljátszani. És ez valóban nem szép dolog, de ilyen volt ez a karakter. Nem az a dolgom, hogy arról filózzak, hogy meg kell-e csinálnom egy adott jelenetet. Még soha nem kérdezték meg tőlem, hogy megbántam-e egy szerepválasztást. Hadd fogalmazzak így: már megtettem. Nem fogom megtenni újra.

Ezután egy kicsit kínos fordulatot vett az interjú, a sztár ugyanis több rövid választ is adott, mintha valami motoszkálna a fejében. A beszélgetés végén aztán kiderült, mennyire felkavarta a fenti kérdés, hiszen az utolsó szó jogán a következőképpen tette helyre a riportert:

Valamit még el akartam mondani, ami rossz érzést hagyott bennem. Letaglózott, amikor feltette azt a bizonyos kérdést. Egyszerűen gonosz dolognak érzem, rám tenni a felelősséget az egész miatt. Mintha egy színész megválaszthatná, mit csinál meg egy forgatáson és mit nem. Egyszerűen nincs lehetőségünk ilyesmire. Vannak producerek, vannak írók, és vannak rendezők, és egyszerűen nem teheted meg, hogy bemész, aztán azt mondod, hogy ezt nem csinálom meg, mert ez a jelenlegi politikai közegben nem kóser. Ilyesmi nem történhet meg.

Majd ismét hozzátette:

Tehát ez a kérdés gonosz volt. Csak azt szerettem volna, ha tudja.

Nos, szerintünk Momoa még finoman is fogalmazott.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

A Sony húsvéti ajándéka egy ingyenesen megnézhető Pókverzum-rövidfilm

Már itt is van a Szegény párák rendezője új filmjének első kedvcsinálója

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés