Fonogram, Otto, Comet, avagy a magyar popzene legnagyobb népünnepélyei, és minden, amit tudni akarsz róluk, de sosem mertél megkérdezni.

Bravo Otto

Mikor? Június 8.
Hol? WestEnd tetőterasz
Díj: Arany Indián
Milyen? Nem nagy truváj a nevéből kitalálni, ez bizony a legnépszerűbb magyar tinimagazin díjátadója, így nagyon nehéz dolga lesz annak, aki Apostol-transzparensekkel érkezne, mert itt bizony ismert fiatal előadók adják egymásnak a mikrofont, vagy jó eséllyel a díjakat, örülnek, egymásra borulnak, mindenki szeret mindenkit. És valahol pont itt van a lényeg. Az Ottót ugyanis belengi egy nagyon erős baráti hangulat, amitől bőven élvezhetővé válik a show még azok számára is, akik a hétköznapokban igencsak erős viszketegséget kapnak egy jól irányzott Lola-dal hallatán.

Minden évben a WestEnd tetőteraszán gyűlik az éji had, nincsenek kevesen, hiszen bárki kinézhet a felső szintre akár egy cipő és egy pólóvásárlás között is. Mivel központi helyen van és ingyenes a rendezvény, nagyjából sejthető, hogy nem csak tinik szaladnak ki visítozva partiszemcsiben, hanem több ezer idősebb is, akit csak úgy érdekel, hol tart most ez a szakma.

A műsor két részből áll: először lezajlik a hagyományos díjátadó, idén Steiner Kristóf és a Címlaplány Aljonájának vezetésével, a szobrok kiosztása előtt és után persze jönnek-mennek a fellépők valamilyen dallal, majd amikor mindenki jól végezte dolgát, jön a második műsorszám, egy nagykoncert, amely valamilyen tematika mentén, több résztvevővel indul neki ütemesen az éjszakának.

A színpad bal oldalán húzódó VIP dugig ismert arcokkal, esetleg néhány szerencséssel, akik valamilyen módon (pl. nyereményjátékkal) bejutottak, és testközelből kérhetik az autogramokat. Annak ellenére, hogy minden éven több ezren zarándokolnak ki a díjátadóra, valahogyan mégis családias marad a hangulat. Az arany indiánokat a közönség szavazza meg az Idol-díjon kívül, amelyet a zsűri egy olyan előadónak ítél oda, aki sokat tett a magyar popzenéért. Tavaly Ákos kapta, az idei nyertes majd ott derül ki.

Belső infók: Illés Csaba, a Bravo főszerkesztője

1. Mi az az egyedi íz, ami megkülönbözteti az Ottót a többi díjátadótól?

Azt hiszem elsősorban az, hogy ez egy igazi mainstream rendezvény, mint ahogyan a Brqvo is tartalmilag a legszélesebb rétegekhez szól. Miután mindenki számára elérhetővé szeretnénk tenni a sztárokat és zenéjüket, így a Bravo Otto soha nem volt belépődíjas, és a jövőben sem tervezzük, hogy az legyen. Ez egy olyan este, ahol a közönséggel együtt ünnepeljük a hazai popzene legjobbjait.

2. Milyen szempontok alapján alakult ki a VIP-részleg?

A VIP-szektorunk közel esik a színpadhoz, így biztosítjuk, hogy a fellépő művészek, a jelöltek, a sztárvendég meghívottak illetve üzleti partnereink igazán testközelből élvezhessék a műsort. Egy ilyen szektornál alapvető követelmény, hogy a vendégek jól rálássanak az eseményekre, ugyanakkor mégiscsak valamennyire szeparáltan és exkluzív környezetben szórakozhassanak.

3. Mi jelenti minden évben a legnagyobb kihívást a szervezők számára?

Mivel a rendezvény ingyenesen látogatható, évről évre kihívás előteremteni azt az összeget, amely a többmilliós színpad-, fény- és hangtechnika, a műsor illetve a rendezvény minőségi lebonyolításához szükséges. Emellett persze minden évben szeretünk egy-egy fokozattal "feljebb" kapcsolni, akár legyen szó a show-ról vagy éppen a színpad kialakításáról. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy minden évben sokat izgulunk, hogy jó idő legyen, mivel az Otto szabadtéri.

A jelöltek listáját és a további infókat ide kattintva tekintheted meg!

Viva Comet

Mikor? Június 13.
Hol? Budapest Sportaréna
Díj: Comet-gömb
Milyen? Ez hasonlít a leginkább egy külföldi gigashow-val megtámogatott díjátadóra, itt ugyanis igazi csilli-villi díszlet fogad mindenkit, meg hát ugye az sem utolsó szempont, hogy a Sportaréna sem a legkisebb terem a városban. Azt azonban jobb tudni, hogy ez nem egy masszív 12 ezres bulit jelent, az Aréna nagyjából fele ugyanis a VIP részére lett lecsapva, ahol reggelig folyik a brutális ereszd el a hajam az ital- és ételszponzorok hathatós segítségével. Aki nincs ott, annak nem sok köze van a magyar popzenéhez, vagy csak betegen fekszik otthon.

A Comet az egyetlen olyan magyar díjátadó, ahol külföldi sztárvendégekkel is találkozhatsz (ha szerencséd van, a VIP-ban is), idén a brit rapper, Wiley hivatott emelni az est fényét, de persze a magyar előadók is ott lesznek valamilyen produkcióval, amelyek általában mindig jobban összeszedettek, mint a külföldi előadóé. Ők legtöbbször csak haknizni jönnek, a magyarok számára viszont igazi megtiszteltetés itt fellépni, de ez nem azt jelenti, hogy a külföldiek ne jönnének ide szívesen, csak éppen mi jobban készülünk a megmérettetésre.

A Comet lényege, hogy amennyire csak a büdzsé engedi, megközelítse a külföldi színvonalat, ennek érdekében tényleg minden eszközt megragad, és ezt érezni fogod, akár a küzdőtéren állsz, akár a lekerített részben. Hogy kihez kerülnek a gömbök, azt a közönség szavazza meg, a hatodikat, a Magyar Könnyűzenéért Díjat a szakmai zsűri ítéli oda valamelyik nagy öregnek. Idén a Tankcsapda veheti kézbe. Fel is lépnek. A díjátadó a közönség számára is nyitva áll, a jegyeket 2990 Ft-ért lehet beszerezni.

A jelöltek listáját és a további infókat itt olvashatod!

Fonogram

Mikor? Június 2. (lezajlott)
Hol? Millenáris Teátrum
Díj: Arany Mikrofon
Milyen? Az egyetlen magyar díjátadó, amire magánemberként esélyed sincs bejutni. A meghívásos alapon működő, csak a szakmának szóló show picit kilógott a többi közül, eddig ugyanis nem volt nézhető élőben a helyszínen még a szakma nagy része számára sem. Míg az átlagos néző csak a tévében láthatja, az átlagos meghívott is csak kivetítőn, a Fonogram díjátadó show-jának ajtajai ugyanis csakis a jelöltek számára nyíltak ki a Millenárison, a többi meghívott csak az előtérben sörözgetve követhette figyelemmel az eseményeket az ott felállított kivetítőkön, majd gratulálhattak a zárt ajtók mögül érkező díjazottaknak.

Legalábbis eddig így volt, idén változott a helyzet, új teremben, mindenki számára testközelből átélhető mókává vált a VOLTfólió Díjátadóval egybeolvadt program. Ami már a Gourmet Fesztivállal is közösködik a helyszíne miatt. Ha azt nézzük, akkor itt már mindenki kaphat valamilyen díjat: az újságíró és a zenész egymás vállára borulhat, majd koccinthatnak egymás remélhetőleg véget nem érő sikereire. Bármennyire is volt furcsa a kialakítás korábban, mégis megvolt az egymásra borulás, a hangulat meglehetősen családias és ölelkezős, ami hogy-hogy nem a hajnalig tartó afterpartin sem változott meg. Sőt…

Idén nagyot csavartak a szervezők a megszokott recepten, a műsorvezetők ugyanis Hajós András és Fábry Sándor lettek, és minden eddiginél nagyobb show-val készültek, poénokkal és fellépőkkel, amolyan igazi szórakoztató díjátadó-módra. Hogy ez mennyire sikerült, arról megoszlanak a vélemények, mint ahogy arról is, mennyire volt jó ötlet a Gourmet Fesztivál és a Fonogram összeolvasztása (csak annyit mondunk: Metapay). Az ötlet egyébként egyáltalán nem volt rossz, talán jövőre olajozottabban működik majd a rendszer. A nyertesek listáját ide kattintva mindenki megtekintheti.

Belső infók: Jeszenszky Zsolt, a Mahasz sajtófőnöke

1. Mi az az egyedi íz, ami megkülönbözteti az Fonogramot a többi díjátadótól?

A Fonogram a legrégebbi, legrangosabb magyar zenei díj. A szakma széles köre részt vesz a jelölésben, majd pedig egy alaposan felkészült szakmai grémium választja ki a végső győzteseket. A műsorban mindenki élőben játszik, idén pedig számos új show-elem is megjelent, nem utolsósorban az illusztris műsorvezetők személyének köszönhetően.

2. Milyen szempontok alapján alakult ki a VIP-részleg, illetve miért nem látható a műsor egy légtérből minden meghívott számára?

A helyszínen a díjátadó minden meghívott számára látható. A korábbi években a meghívottak egy része nem az adástérből, hanem az épület egy másik helyszínéről nézhette a műsort, ennek rendkívül prózai oka van, és némi utánagondolással kérdés nélkül is kitalálható: a teremnek van egy befogadóképessége, amit nem tudunk túllépni. Idén azonban másik épületbe helyeztük át a rendezvényt, így mindenki egy légtérben helyezkedhetett el és nézhette a műsort.

3. Mi jelenti minden évben a legnagyobb kihívást a szervezők számára?

Ilyenből sok van. A technikai háttér biztosítása, a televíziós közvetítés megszervezése, a szavazási procedúra lebonyolítása, a meghívottak nagy száma stb.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Eszelős, mit művelt egy képalkotó MI Teréz anyával

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés