A Player bemutatja a zeneipar legnagyobb szabadságharcosait.

  1. 7 / 7

    Bono

    A legvérmesebb harcos, aki koncertjein is folyamatosan az igazságosságot emlegeti ahelyett, hogy a rock and roll oltárán áldozna szüzeket az első sorból. A nagy U2 könyvben Bono elmondja, hogy tulajdonképpen ez az egész azért alakult így, mert ő tulajdonképpen egy hatalmas barom, aki ezzel kompenzálja azt a sok rosszat, amit elkövetett a világ ellen. Sokak szerint a jelenlegi állapotában mérföldekkel rosszabb, mint bármi ezen a bolygón. Ez Bonot viszont nem érdekli, pacsizik mindenkivel, aki fontos, megvitatja az afrikai országok problémáit, már csak egy Nobel-békedíj hiányzik, amiről viszont lecsúszott. De ami késik, nem múlik…

  2. 6 / 7

    John Lennon

    Forradalom az ágyból. Az egyik legnagyobb háborúellenes hős, aki az egyik legnagyobb feministával, Yoko Onóval bújt be a paplan alá, és kérlelte a világbéke eljövetelét. Ez az egy hetes ágyba bújás volt tulajdonképpen John és Yoko nászútja is egyben, az amszterdami Hiltonban reggel 9 és este 9 között jöhettek az újságírók, akik azt hitték, némi ingyen pornót találnak a híres 702-es szobában, ehelyett csak egy jófej pár akart velük a békéről beszélgetni. Később Montrealban is hasonló művelettel álltak elő, és ekkor született meg Lennon életművének egyik legvitatottabb dala, a Give Peace a Chance.

  3. 5 / 7

    Zach de la Rocha

    Az ember, aki szerint sosem lesz majd képes nem politizálós lemezt készíteni. Nem is várjuk el tőle a „Csilli-villi csillámpóni” című album közeli megjelentetését, egy új Rage albumét viszont annál inkább. Erre sajnos szinte semmi esély sincs. Az eleve beszédes nevű Rage Against the Machine zenekar frontemberének szinte minden egyes dalából árad a rendszer-megdöntő erő. Zach az egyik leglelkesebb emberi jogi aktivista, aki nem csak a színpadon hangoztatja a változás szükségességét. Ha kell, felszólal, ha kell, tüntetést szervez. Nem nagyon képes a pihenésre.

  4. 4 / 7

    Chris Martin

    A Coldplay frontembere elindult a bonósodás rögös útján, de ezerszer szimpatikusabb módon, ő legalább képes saját magából is komplett hülyét csinálni közben, és maga is jót röhög az egészen. Megvan az a jelenet a Futottak még sorozatból, amikor Chris egy „segítsük meg a szegényeket” reklám felvételén is csak a saját bandája promótálásával van elfoglalva? Gwyneth Paltrow hites urának van egy ironikus oldala is, ezért elnézzük neki, hogy szinte nincs is olyan pillanat, amikor ne jelenne meg körülötte valahol egy „ott felejtett” Fair Trade felirat.

  5. 3 / 7

    Björk

    Tibet felszabadításának nagy harcosa, aki shanghai-i koncertje közben a Declare Independence soraiba befűzte a "Tibet! Tibet!" szavakat a "raise your flag" sor mögé. Rossz ötlet volt. Rajongóinak egy része, és a Kínai Kulturális Minisztérium teljes társasága megorrolt rá, azóta nem szívesen látják az országban. Semmi gond, van hol fellépnie, idén például a Balaton Soundon hozzánk is ellátogat.

  6. 2 / 7

    Manu Chao

    A nyíltan Bush ellenes Jose-Manuel Thomas Arthur Chao több ízben is kifejtette, mennyire káros a politika. El sem hinnénk, de például a Politik Kills című dalban is erről regél, egy kicsit demagóg módon. De néha olyan széles mosollyal és akkora energiával teszi mindezt, hogy az sem érdekelne minket, ha azt ismételgetné, hogy „a drog rossz, ne szedjetek drogokat”. Neki elhinnénk. Manu és a globalizáció nem jó barátok. Nem is lesznek soha. Ezért nem nagy csoda, ha spontán módon ott terem egy anti-globalizációs rendezvényen. Rendezzünk egyet, és Manu Chao biztosan fel fog lépni, ha akarjuk, ha nem!

  7. 1 / 7

    Bob Geldof

    Az ember, aki egykor azt énekelte, hogy utálja a hétfőket, később már a szegénységben eltöltött hétfőket is utálta az afrikai országokban. Geldof a Band Aid sláger, a Do They Know It’s Christmas? sikere után összegrundolta az 1985-ös Live Aid szuperkoncertet, ahol mindenki fellépett, aki élt és mozgott. Szép summa jött össze, a közel 200 millió dollárt azonban a rossz nyelvek szerint Etiópia fegyvervásárlásra használta fel. Húsz évvel később, 2005-ben rátett még egy lapáttal, a Live 8 hat helyszínen hívta fel a figyelmet az afrikai országok problémáira. A koncertek ingyenesek voltak, talán még a komplett G8 is benézett egy-egy fellépésre. Geldof kedvéért megtörtént a lehetetlen: összeállt néhány dal erejéig a Pink Floyd. Ha így folytatja, legközelebb 2025-ben lesz valami hasonló megmozdulása.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

J.Lo egy intelligens robot bendőjében küzd meg az MI-vel az Atlas teljes előzetesében

Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés