Most, hogy itt a Mission: Impossible - Titkos nemzet, ideje átvennünk, mely tévésorozatokat sikerült mozikba vinni úgy, hogy ne megverni akard a stáblista legördülésekor a készítőket, hanem inkább kezet csókolni nekik.

Mission Impossible

Brian De Palma lehelt életet 1996-ban az 1966-tól hét éven keresztül futó szériába, aminek lazaságával nem lehetett versenyezni, de szerencsére a film nem semmisítette meg pár másodperccel a megnézése után önmagát, a lehetetlenkedés most éppen az ötödik részénél tart, és egyáltalán nem úgy tűnik, hogy ez lesz az utolsó menet. Eddig talán Brad Bird Fantom protokollja sikerült a legjobban, de hát ez is, mint a legtöbb ilyen ügy, ízlés dolga.

Serenity

A Firefly mifelénk inkább csak fű alatt került kultstátuszba, így a széria 2004-es befejezése után egy évvel bemutatott folytatás, a Serenity sem került itthon mozikba, pedig Joss Whedon művéről van szó, ő pedig ugyebár az a fazon, aki összehozta a Bosszúállók mindkét részét. Maga a sorozat, és a folytatásként kihozott mozi is remek, bátran neki lehet vágni többször is. Summer Glau csak hab a tortán.

Wayne világa

A Saturday Night Live-ban még 1988-ban került elő két idióta, Wayne Campbell és Garth Elgar, hogy azt üvöltse: „Wayne’s World! Wayne’s World! Party time! Excellent!” 1992-ben a sketchek egész estés formában folytatódtak, és mivel Penelope Spheeris filmje rogyásig pakolta a készítők bankszámláját, elkészült a folytatása is, de az 1993-as Wayne világa 2 hatalmasat bukott, és a legenda szerint csak azért lett sikeres nálunk, mert Geszti Péter és Szikora Róbert eldobta a szövegkönyvet, és rengeteget rögtönzött a szinkronstúdióban. Ha így volt, akkor köszönjük nekik!

Beavis és Butthead lenyomja Amerikát

Arra azért nem tettünk volna nagy téteket, hogy az egyébként tévében, részletekben elég jól működő suttyósági miniszterek, a Beavis és Butthead moziban is működni fog, de aztán láss csodát, Mike Judge 1996-ban mégis összehozta a lehetetlent, a Beavis and Butthead Do America jól hozta a poénokat, és egy olyan filmzenelemezt is kitermelt, ami még elég sokáig pörgött a lejátszókban. És még Chert is menővé tették egy pillanatra. Hihetetlen.

Csupasz pisztoly

Leslie Nielsen Frank Drebinje sem lehetett volna velünk, ha nem születik meg az 1982-es Police Squad! című sorozat, vagy ha úgy jobban tetszik, magyar címén Nagyon különleges ügyosztály.  A Zucker-Abrahams-Zucker-hármas tévészériája mindössze hat rész után csúnya kaszát kapott 1982-ben, de 1988-ban mégis visszatért a mozikba, hogy hat év elteltével már kedvező fogadtatásra találjon, és sok-sok pénzt is termeljen. Azóta már minden idők legjobb vígjátékai között szerepel, teljes joggal.

Addams Family

Barry Sonnenfeld remek érzékkel nyúlt hozzá az 1964 és 1966 között futott sorozathoz, de Raul Julia és Anjelica Houston játéka is sokat tett hozzá ahhoz, hogy kellemes emlék maradjon a film mindkét része. Akkor még nem tudtuk, hogy Christina Riccibe nemsokára szerelmesek leszünk, de hát ki gondolta volna, hogy mi lesz ebből a leányzóból.

Alkonyzóna

A többször is visszatért tévésorozat elég menő mozis változatot kapott, a mindössze 100 perc alatt négy sztorit bemutató filmet ugyanis négy zseni rendezte, a Szörnyecskék 1-2 direktora Jon Dante, George Miller, a Mad Max-univerzum ura és parancsolója, John Landis, a The Blues Brothers agya, és Steven Spielberg, aki… hát ő Steven Spielberg. Mindenkinek volt kedvence.

The Blues Brothers

És ha már Blues Brothers, akkor John Landis mesterművéről is meg kell emlékeznünk, hiszen Dan Aykroyd és John Belushi először a Saturday Night Live-ban tűnt fel 1976-ban, aztán ’80-ban került mozikba a leglazább duó valaha. Még 2011-ben Aykroyd Belushi özvegyével egy új tévésorozaton gondolkodott, de azóta nem sokat hallani a projektről.

A szökevény

Bizony-bizony, kevesen tudják, hogy a 1993-as Andrew Davis-film, A szökevény is egy tévésorozatból készült, ami 1963 és 1967 között futott az ABC-n. Szintén nagyon furcsa infó, hogy az eredeti forgatókönyvet Jack Kerouac Útonja és Victor Hugo Nyomorultakja inspirálta. Hát elég rendesen eltértek ezektől a művektől, de nem is baj. Harrison Ford ámokfutása Tommy Lee Jonesszal eléggé kultikus lett, egy új tévésorozat elindításához is elég volt, a 2000-es Fugitive-széria azonban egy évad után kaszát kapott, ráadásul be sem fejezték normálisan. Majd legközelebb…

21 Jump Street

Johnny Depp bemutatkozása volt ez a sorozat, ami 1987-től öt évadot ért meg, de egészen 2012-ig kellett várni arra, hogy mozikba kerüljön a 21 Jump Street, és egyáltalán nem is lett rossz, annak ellenére, hogy Channing Tatum és Jonah Hill kapta meg a főbb szerepeket. A folytatás, a 22 Jump Street, ha lehet, még egy lapáttal rá is tett az eredetire, az pedig már csak hab a tortán, hogy a sorozat két ikonikus szereplője, Johnny Depp és Richard Grieco is feltűntek a mozikban.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

A Sony húsvéti ajándéka egy ingyenesen megnézhető Pókverzum-rövidfilm

Már itt is van a Szegény párák rendezője új filmjének első kedvcsinálója

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés