A globális felmelegedés és a túlnépesedés után a harmadik legfontosabb kérdésre keressük a választ.

Habár a legtöbb ágykeret kábé egy karcosabb esti sörözés árából kijön, rengeteg férfi mégsem mutat akár hosszú évekig sem hajlandóságot rá, hogy a földre hányt matracot ágykeretbe foglalja – és ezt olyan férfiak is teszik, akiknek amúgy az órájából, öltönyéből vagy telefonjából ítélve mondjuk teljesen biztosan telne rá meg önmagukkal szemben is igényesek. De vajon miért?

Ezt a kérdést tette fel több újságíró is Amerikában, amiből persze azonnal Twitter téma lett és a Redditen is alaposan megvitatták férfiak és nők a dolgot. A nők anekdotáiból kiderül, hogy a többség nem annyira tartja vonzónak, hogy egy férfi „annyit nem képes megtenni, hogy vegyen egy ágykeretet” és általánosságban a férfi igénytelenségének jeleként vették az odacseszett matracot. A férfiak természetesen egész másképp látják a dolgot: logikus, logikátlan, érthető és kevésbé érthető érvek állnak a matracon alvás mögött.

„Volt ágykeretem, de széttört, úgyhogy letettem a matracot a földre. Valahogy sosem jutott időm újat venni és hopp! Eltelt 9 hónap úgy, hogy tök rendben voltam a földre dobott matracon alvással. Koliban is így aludtam – még valahol nosztalgia is az egész.”

- mondja egy 30 éves, New York-i férfi.

„Először arra fogtam, hogy azért nem veszek ágykeretet, mert szabadúszóként elég hektikusan keresek és nem volt elsődleges dolog egy ágykeret. Aztán később rájöttem: totál felesleges, mi az istennek ágykeret?”

Aztán két másik, szexhez kötődő érv:

„Igazából volt ágykeretem, de levittem a pinyóba. Rohadtul recsegett szex közben, utáltam.”

„Alacsony vagyok és álló szexpózoknál túl magas lenne az ágykeret, ezerszer jobb sima matracon.”

És persze a férfias pontot-az-i-re érv is elhangzott:

„Mi a szarért olyan fontos a nőknek, hogy van-e ágykeretem vagy nincs? Egyszobás legénylakásban élek, az van, amit látsz.”

Voltak elég különös megközelítések is:

„Ezzel tök jól ki lehet szúrni a pénzéhes nőket: ha már a legkisebb jelből, mint egy matracból a földön már azt vonják le, hogy csóró vagy, azonnal kiszimatolhatod egy földre tett matraccal az aranyásókat.”

Azért ezekből a sztorikból eléggé látszik, hogy nem egy elkötelezetten japán minimalista alvási választásról van szó, hanem inkább a nemtörődömségről vagy a feleslegességről – és valószínűleg ez az egészre a legigazibb válasz: a férfiak többsége praktikusan gondolkozik, míg a nők komfortosan. Míg egy férfinak általában a praktikus és a funkcionális megoldás elegendő válasz – a matracon lehet aludni, nem tökmindegy? – addig a nők az őket vagy a párjukat körülölelő térben az otthonosságot keresik és a keretbe foglalt vagy keret nélküli, de rendes ágy a legtöbb nőben (valószínűleg neveltetésből fakadóan) az otthonosság érzetét kelti.

Míg a férfiak nagy átlagban előbb teremtenek a fejükben otthont abból, ami eleve adott (ez van, úgyhogy ebben érzem otthon magam), addig a nők túlnyomó része szeret dekorálni és a saját maga által hozzátett berendezéstől érzi magát komfortosan, otthonosan (ebből az adottból csinálok egy otthonos helyet).

Szóval ha meg is értjük, miért alszanak felnőtt férfiak földre tett matraccal, azt is teljesen megértjük, hogy ez miért lehet visszás mondjuk, ha egy egyéjszakásra vinnél fel valakit. Ennek a kardinális, létfontosságú, elemi kérdésnek az eldöntését pedig, a fentiek fényében, már rád bízzuk.

Te mit gondolsz?

Ha viszont már van párod és az a baj, hogy térfoglaló a hölgy, akkor erre parancsolj:

Végre elkészült az ágy, ami visszatolja a párodat a saját térfelére!

Ha vannak hasznos találmányok. Ha vannak hasznos találmányok, hát ez AZ.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?

Penny, Penny, Penny!

További cikkeink a témában