Már 14 éve, hogy a Liverpool háromgólos hátrányból felállt, és megfordította az AC Milan elleni BL-döntőt.

Minden idők legemlékezetesebb BL-döntőjében Paolo Maldini már az első percben vezetést szerzett az AC Milannak, majd a szünet előtt Crespo duplájával már hárommal vezettek az olaszok. A második félidőben azonban hat perc elég volt az egyenlítéshez a Liverpoolnak: előbb Gerrard szépített egy fejessel, Smicer bombájával feljött egy gólra a Pool, Xabi Alonso góljával pedig már 3–3 volt az eredmény.

A hosszabbításban nem volt gól, következtek a tizenegyesek, ahol Jerzy Dudek élete formájában védett, a Liverpool pedig gyakorlatilag megfordította a megfordíthatatlannak vélt meccset.