A sírból kapaszkodott vissza Dimitri Van den Bergh a világbajnokság egyik legizgalmasabb meccsén.

A 25 éves belgának eddig a negyeddöntő volt a legjobb eredménye a vb-ken, miközben ellenfele, Adrian Lewis már kétszer is megnyerte. Igaz, nem manapság, 2011-ben és 2012-ben. Az előző vb-n a világelső Michael van Gerwen verte a pocakos angolt, most viszont a 29. kiemelt dobta ki.

Pedig Lewis 2:0-ra és 3:1-re is vezetett!

Van den Bergh onnan jött vissza egy teljesen kiegyenlített meccsen: az átlaga 96,06 volt, Lewisnak pedig 93,7, a kiszállóban viszont az angol volt jobb, 50% vs 44,44%. A 6. szettben viszont a belga százszázalékosan kiszállózott, a hetedikben pedig Lewis mindössze egyszer jutott kiszálló pozícióba.

Dimitri Van den Bergh (belga, 29.) (95.83)–Adrian Lewis (angol, 13.) (93.70) 4:3

PDC Darts on Twitter

VAN DEN BERGH WINS IT! Fantastic comeback from Dimitri Van den Bergh who comes from 3-1 down to defeat Adrian Lewis 4-3! https://t.co/fx21MvrgtH

Ezzel a nyolc közé jutott Van den Bergh, ahova ma már a litván Darius Labanauskas és az angol Luke Humphries is bekerült.

(Fotó: Twitter)