A Ferencvárosnak nem jött össze a bravúr, hazai pályán 4–0-ra kikapott a Dinamo Zagrebtől.

A horvátországi 1–1 után a Fradi hazai pályán fogadta a BL-selejtező harmadik fordulójában a Dinamo Zagrebet, a tét a playoff-körbe, vagyis az utolsó selejtezős fordulóba való bejutás volt.

A Dinamo agresszíven kezdte a meccset, a vendégek domináltak a középpályán, a Fradinak azonban az első negyedórában Tokmac Nguen által két említésre méltó helyzete is volt. A hazai gól helyett végül a vendégek találtak be, Ademi találatával már a Dinamo állt továbbjutásra:

Az első félóra a Dinamóé volt, utána a Fradi felvette a ritmust, Lovrencsics aktívan csatlakozott a támadásokhoz a jobb oldalon, több helyzete is volt a hazaiaknak. A legnagyobb a félidő legvégén, Sigér egyenlíthetett volna, de 21 méterről a kapufát találta el.

Azt reméltük és vártuk, hogy a Fradi ugyanazzal a lendülettel kezdi a második félidőt, ahogy befejezte az elsőt, ehelyett katasztrofálisan indult a félidő, a Dinamo Petkovic góljával már kettővel vezetett:

Nyolc perccel később jött az újabb horvát gól, Olmo lőtte a harmadikat, gyakorlatilag lehetetlen helyzetbe került a Fradi, négy gólt kellett volna rúgni a továbbjutáshoz.

Olmo gólja:

A rémálom-félidő itt sajnos még nem ért véget, a két bekapott gól után jött egy hazai kiállítás: Civic kapta meg a második sárgáját a 69. percben.

Itt már azt vártuk, hogy ne kapjon többet az FTC, ez nem történt meg, Gojak rúgta a negyediket:

A legvégén a Dinamo Zagreb kapott még egy tizenegyest, Petkovic kihagyta, így nem lett közte öt.

A Ferencváros tehát 4–0-ra kikapott, kiesett a Bajnokok Ligája selejtezőjéből, de az El-csoportkör még összejöhet a magyar bajnoknak. A csoportkörbe jutásért a Maccabi Tel-Aviv–Suduva párharc győztesével játszik majd Rebrov csapata.