Korszakos zsenik könnyekkel küszködve kóvályogtak a San Siro gyepén, miközben ötvenezren skandálták a nevüket. Egy korszak lezárult Milánóban, és egyben egy új indul. Könnyes focihétvége.

Gennaro Gattuso, Filippo Inzaghi, Alessandro Nesta, Gianluca Zambrotta és Clarence Seedorf. Öt Milan-legenda, öt játékos megannyi világbajnoki címmel és Bajnokok Ligája-győzelemmel elbúcsúzott vasárnap délután imádott klubjuktól. Gattuso tizenhárom év után távozik a piros-feketéktől és vágyai szerint visszatér a skót Rangersbe, Nesta 10 év szolgálat után az USA-ban vezet le, Pippo Inzaghi pedig 38 évesen minden bizonnyal profi pályafutása utolsó meccsét játszotta. És stílszerűen góllal hálálta meg a szeretetet.

A lesen született legendás támadó 202 mérkőzést húzott lett a rossoneriknél és 73 gólt szerzett, valamint kétszer emelhette magasba a BL-trófeát. Akárcsak Gattuso és Nesta, előbbi 335-ször, utóbbi 224-szer húzhatta magára a milánóiak mezét. 2006-ban mindannyian világbajnoki címet szereztek Olaszországnak. Így ünnepelték a búcsúzó klasszisokat:

Eközben Angliában egy új korszak kezdődhet, a Manchester Citynél ugyanis beérett az elvetett sok-sok milliárt font és Roberto Mancini végre nem rontotta el annyira a csapatot, hogy ne legyen bajnok. Igaz, szépen kicentizték a világoskékek, hogy sokkal nagyobb legyen az öröm: a QPR a 91. percben még 2-1-re vezetett Manchesterben, aztán a 92. minutumban Džeko bólintott a kapuba, majd rá két percre Agüero belőtte a harmadik találatot is. Így hiába győzött a városi rivális United Sunderlandben (2-0), a Városlakóké lett az aranyérem. Negyvennégy évet vártak erre a pillanatra a manchesteri kékek, és ezzel talán egy új korszak indulhat Angliában.

Itthon a Debrecen egy 4-0-s gálával lett hatodszor és teljesen megérdemelten bajnok, a Pécs nézhette közelről a Loki ünnepét. Kondás Elemér csapata 28 kör után 20-8-0-s indexszel.

A Videoton pedig 2-1-re legyőzte az előtte álló Győrt, így előzés történt, a bajnoki címvédő két fordulóban a bajnoki zárás előtt három egységnyi előnyre tett szert.
Újpesten, a csúcsderbin 1-1-es végeredmény született, Grúz fejesével a Fradi a 82. percig vezetett, ám ekkor a gólszerző szabálytalankodott Remilivel a büntetőterületen belül, a tizenegyeset pedig Vasziljevics kegyetlenül bevágta. Gyenge meccs volt, igazságos iksz született.

Nagy László hazatér? Olvasd el az erről szóló cikkünket!