Nem kis meccset játszott a Premier League 2. fordulójában a címvédő Manchester City és a BL-döntős Tottenham. A City a 94. percben gólt rúgott, de jött a videobíró.

Két forduló után már nem százszázalékos a Manchester City, de azért a Tottenham ellen beleférhet a botlás, más is fog. Igaz, az Etihad Stadionban ritkán veszít pontot Guardiola csapata, az előző szezonban 18-0-1-gyel zárt.

Most is kétszer vezetett a Spurs ellen, előbb Sterling, majd Agüero talált be, de a londoniak mindkétszer egyenlítettek. És ezzel gyakorlatilag minden helyzetüket gólra váltották. A Citynek 30, a Tottenhamnek 3 kapura lövése volt, ebből 10:2 a kaput eltaláló lövések aránya.

Nyerhetett is volna a Man. City, a 92. percben egy szöglet után Gabriel Jesus betalált. Ám amíg eljutott hozzá a labda, megpattant Aymeric Laporte kezén, így megvideóztak. A VAR-ellenőrzés után pedig Michael Oliver visszavonta a gólt.

A Liverpool nyert a Southampton ellen is, így két pont előnyre tett szert.

Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2

Gól: Sterling 20., Agüero 35., ill. Lamela 23., Lucas Moura 56.

(Fotó: Clive Brunskill/Getty Images)

A cipőkollekció, melyben kompromisszumok nélkül lehetsz szabad, egyedi és vagány

Menhelyről? Tenyésztőtől? Honnan legyen kutyád?