Az Atlético Madrid hazai pályán egy zseniális góllal került előnybe a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája-elődöntőben (1–0), de lehetne ez akár kétgólos is, ha a másodvirágzását élő Fernando Torres egy picit pontosabb, vagy ha a kapufa éppen arrébb van egy kicsivel, vagy ha arról befelé pattan a labda, vagy ha Manuel Neuer nem védi az ismétlést, vagy ha... Sok a ha, és tudjuk, hogy olyan nem is létezik, hogy "mi lett volna, ha?", de az biztos, hogy ez a gól nagyon fog hiányozni a müncheni visszavágón.

Az Atlético Saúl szuperszólója után már a 11. percben megszerezte a vezetést a München ellen, de aztán kábé ennyi is volt a madridiaknak az este. Ja, nem, mert a 75. percben egy zseniális Atleti-támadás végén Torres – félve írjuk le, mert mégis csak a Bayernről van szó, de – akár a BL-döntőbe is lőhette volna a csapatot, viszont a kapufa nem volt a barátja, ahogy a kipattanó labdát összeszedő Gabinak sem Manuel Neuer, aki kivédte a 17-ről megeresztett lövést: