Az Arsenal szekérnyi helyzetet hagyott ki, végül 1–1-et játszott az Európa-liga elődöntőjének első meccsén otthon az Atlético Madriddal.

Remekül indult a meccs az ágyúsoknak, Sime Vrsaljko az első tíz percben beszedett két sárgát, majd nem sokkal később Diego Simeonét is a lelátóra küldte a játékvezető. Innen meg szokásos Arsenal-meccs következett, támadtak az angolok, végig domináltak, az Atlético meg a túlélésre ment.

A 61. percben Lacazette szerzett vezetést, majd a hajrában Griezmann egyenlített. Az iksz egyértelműen a matracosoknak a jó eredmény, ha a statokat nézzük, akkor a spanyoloknak összesen két lehetősége volt, míg az Arsenalnak 25.

Squawka Football on Twitter

Arsenal 1-1 Atlético Madrid FT: Shots: 28-6 Pass accuracy: 89%-69% Chances created: 25-2 Possession: 76%-24% Absolute dominance and nothing to show for it. ?