Az Internazionale egy kiváló meccsen megnyerte a Derby della Madonninát.

A Juventus meglepetésre kikapott a Verona otthonában, így az Inter előtt ott volt az esély, hogy újra – ha csak a jobb gólkülönbségének köszönhetően is, de – átvegye a vezetést.

Conte csapata azonban fájóan gyengén kezdett a Milan ellen, félidőben kétgólos hátrányban volt. A Milan dominálta az első 45 percet, labdabirtoklásban és helyzetekben is Ibrahimovicék voltak a jobbak, és ami nyilván a legfontosabb, rúgtak két gólt. Rebic vezető góljánál Ibrahimovic adta a gólpasszt, a másodikat már ő fejelte.

A szünet után azonban totál más lett a derbi képe. Az Inter két perc alatt egyenlített (Brozovic, Vecino), uralta a játékot, a második félidőben átgázolt Pioli csapatán. A 70. percben De Vrij fejesével már vezetett az Inter, a legvégén pedig Lukaku döntötte el a meccset, nem sokkal azután, hogy Ibrahimovic kapufát fejelt.

Összefoglaló:

23 forduló után az Inter és a Juventus 54–54 pontos, a Lazio 53 ponttal a harmadik. A következő fordulóban pedig jön a Lazio–Inter.

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán