Az olimpiai bajnok és egyben társházigazda Dánia 25–22-re verte a magyar kéziválogatottat a középdöntő első körében.

A sérülésekkel küzdő válogatottnak voltak jó periódusai az első félidőben, de összességében látszott, hogy a dánok előrébb tartanak: végig több góllal vezettek, a félidőben 15–10 volt oda. Nálunk több kulcsjátékos is viszonylag keveset játszott, a dánok meg kíméletlenül kihasználták a technikai és védekezésbeli hibákat.

A második félidő forgatókönyve is hasonló volt, a dánok tartották magabiztosan a néhány gólos előnyüket, a magyar csapatnál meg továbbra is pihentek a kulcsjátékosok. A vége 25–22 lett, vagyis Dánia továbbra is hibátlan.

A vereséggel maradt egypontos a középdöntőben Magyarország, és holnap kiemelten fontos meccset játszik Tunéziával. Ha nyer, akkor továbbra is él az esély, hogy a csapat a legjobb hétben végezzen, ami a jövő évi olimpiai kvalifikációs torna miatt lényeges.

Kézilabda-vb, középdöntő
II. csoport, 1. kör
Dánia–Magyarország 25–22 (15–10)

(Fotó: MTI)

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A Chelsea három játékosa négygólos előnyben összebalhézott azon, hogy ki rúgja a tizenegyest