Babos Tímea oldalán a cseh Andrea Hlaváckovával hosszú és drámai küzdelem után negyeddöntőt játszhat párosban az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Babosék esélyesként léptek pályára a 12. kiemelt tajvani Hszie Su-vej és a román Monica Niculescu kettőse ellen, de a könnyű kalandból végül egy 2 óra 38 perces őrült meccs lett:

Volt minden, az első játszmát simán hozták 6:2-re, aztán minden előzmény nélküli fordulat jött: 6:7-re bukták a játszmát egy nagyon sima rövidítés után (1–7). Ez annyira meglepte Babosékat, hogy a döntő szettben folytatódott a krízis, de 0:4-ről 5:4-re fordítottak(!), majd 7–5-ös rövidítés után 7:6-tal hozták is a meccset.

A lényeg, hogy nyertek, vagyis

Babos és Hlaváckova negyeddöntőzik a US Openen Neww Yorkban, ahol a negyedik kiemelt páros, az indiai Sania Mirza és a kínai Peng Suaj lesz az ellenfél.