Egy döntetlen is elég volt a Juventusnak, hogy megnyerje a Serie A-t. Ez története 34. bajnoki címe a torinói klubnak.

Az utolsó előtti fordulóban a Juve az AS Roma vendége volt, és a 0–0 olaszosan tökéletes eredmény volt mindkét csapatnak. Hiszen a Juventus így egy fordulóval a vége előtt négy ponttal vezet a Napoli előtt, vagyis már bajnok, míg a Roma ezzel bebiztosította, hogy a következő szezonban is a Bajnokok Ligájában fog szerepelni.

JuventusFC on Twitter

Campioni d'Italia! From #HI5TORY to #LE6END to #MY7H! ??????? #FinoAllaFine #ForzaJuve

Az utolsó forduló előtt már csak az a kérdés, hogy a Lazio vagy az Inter lesz a negyedik BL-résztvevő és a Benevento, Verona kettős mellett ki lesz a harmadik kieső.