A Barcelona a franciaországi 0–0 után a Camp Nouban 5–1-re verte a Lyont. Messi duplázott és két gólpasszt adott.

A Lyon a szezon korábbi szakaszában a Manchester Citynek és a PSG-nek is okozott kellemetlen perceket, és az odavágón is bizonyította, hogy tehetséges, fiatal magja van a csapatnak, bármikor bennük van egy-egy nagyobb eredmény.

Az első félidőben azonban momentuma sem volt igazán a franciáknak, a Barca 18 perc után előnybe került, miután a Suárez által kiharcolt tizenegyest Messi lazán panenkázta a hálóba:

13 perccel később jött a második Barca-gól, Arthur egy Xavit idéző passzal ugratta ki Suárezt, az uruguayi meg Coutinhóval rúgatott gólt:

A Lyon félóra után tehát szinte lehetetlen helyzetbe került, ráadásul sérülés miatt le kellett cserélni Lopes kapust, aki a franciák legjobbja volt a párharcban.

A második félidőben a semmiből szépített a Lyon, egy szöglet után Tousart talált be:

Ezt követően volt egy eléggé forró 15 perce a Barcelonának, a katalánok sokat hibáztak, benne volt a játékban egy újabb vendég gól. Lyon-gól helyett viszont Messi három perc alatt eldöntötte a továbbjutást. Az argentin előbb betalált:

Majd egy kontra után zseniális gólpasszt adott a felfutó Piquének:

Öt perccel később aztán betalált a csereként beálló Dembélé is, itt is Messié a gólpassz:

Bajnokok Ligája nyolcaddöntő, visszavágó

Barcelona–Olympique Lyon 5–1 (2–0)
Gólszerző: Messi (18., 78.), Coutinho (31.), Piqué (81.), Dembélé (86.) ill. Tousart (58.)
Továbbjutott: 5–1-es összesítéssel a Barcelona