Egy japán állami alkalmazott hatalmas hátrányból verte a címvédőt az egyik legrangosabb futóversenyen.

Jókora meglepetésre a maratonfutás Hosszú Katinkája, a japán Kavaucsi Juki nyerte a híres bostoni versenyt hétfőn. A magát amatőr sportolónak valló, állami alkalmazott Kavaucsi rengeteg versenyen indul, mert így tud utazni és fejlődni. Átlagosan havonta lenyom egy maratont, míg a legmenőbb profik évente csak kettőt-hármat vállalnak.

Mindig hoz egy erős átlagot, de az egyéni csúcsa (2:08:14 óra) éppen csak befér a legjobb ezer időbe. Viszont a masszív átlaggal elért egy világcsúcsot: 76 maratont futott 2 óra 20 percen belül.

Bostonban pedig megkoronázta a pályafutását: először nyert igazán nagy versenyt. Alig volt fagypont fölött a hőmérséklet, vihar tombolt erős széllel, ezek a zord körülmények pedig kedveztek a roppant szívós, hasonló tortúrákhoz hozzáedződött Kavaucsinak.

A japán sportoló nagyon erős, 15 perces első öt kilométerrel nyitott, hogy leszakítson egy élbolyt, mert nem akart sűrű mezőnyben futni. Később a címvédő kenyai Geoffrey Kirui meglépett, másfél perces előnyt dolgozott ki, úgy tűnt, eldőlt a verseny.

Csakhogy a hajrára teljesen elmerevedett Kirui, Kavaucsi pedig szépen elment mellette. Végül két és fél perces előnnyel nyert, pedig csak a célegyenesben döbbent rá, hogy vezet, amikor kiintették a jobb oldalra, ahol a győztesnek kell érkeznie.

Adja magát a "nép hőse" szerep, amire most bőven rá is szolgált Kavaucsi, aki leiskolázta a mezőnyt a versenyzésre szinte alkalmatlan körülmények közt.