Letisztult. Ez a jelző szinte az összes vb-mezre igaz, ami jórészt a FIFA szigorú szabályozása (kötelező egy konkrétan világos és egy sötét szett), részben pedig az új trendeknek köszönhető. Már megmutattunk három aranyra esélyes válogatott mutatós idegenbeli, vagyis váltómezét, most itt a rendező Brazília kettes számú dressze. Meg a hazai is, ami teljesen hagyományos: arany mez, zöld csíkkal szegélyezve, zöld számmal és felirattal, kék nadrággal. Na és természetesen az öt csillaggal, ami a vébéaranyakat jelzi.

A második számú cucc tiszta kék lett, önmagában csíkozással, amik pöttyökből áll össze (divatszakmailag aligha így kell ezt megfogalmazni), a kék árnyalataival játszottak a Nike tervezői. A nadrág fehér, a sportszár pedig szintén kék. Egyszerű, szép, brazilos.

Az új vendégszerelést a Dél-Afrika elleni felkészülési meccsen mutatták be Neymarék, az első félidőben még az aranyszínűben nyomták, majd a szünet után már a kékben lőttek még három gólt (0–5).